הוושינגטון פוסט: סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, בשיתוף עם המוסד, חיסלה את עימד מורניה

הוושינגטון פוסט, העיתון המרכזי ובעל ההשפעה הגדולה ביותר בוושינגטון, מפרסם בשבת 31.1, כידיעה הראשית בעמוד הראשון של העיתון, פרטים לפיהם, סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית ה-CIA, שנעזרה במוסד הישראלי, היא שחיסלה ב-2008 את עימד  מורנייה, איש הביטחון והטרור המרכזי של חיזבאללה ואיראן. עד עכשיו נתפסו ישראל ושירותי המודיעין שלה כאחראיים בלעדיים לחיסול מורנייה.
הכתבה טוענת, כי סוכני ה-CIA, היו בסביבתו של הרכב בו השתמש מורניה בהיותו בדמשק, וכי כאשר מורנייה התקרב אליו, נתנו הסוכנים את האות למפעילים ישראליים במוסד בתל-אביב שהפעילו פצצה שהוטמנה בגלל הרזרבי של המכונית. מורנייה נהרג במקום מהרסיסים.
עד עכשיו, הגרסה המקובלת הייתה שהפצצה הוטמנה  במשענת כסא הנהג, וכאשר המכונית הותנעה היא ריצצה את ראשו של מורנייה.
הכתבה מביאה עדויות רבות של ראשי ה-CIA, אשר מדברים בעילום שם, לפיהן נערכו בארה''ב ניסויים רבים בפצצה מיוחדת שנבנתה לצורך החיסול במתקן מיוחד בצפון קרוליינה, וכי נערכו לפחות 25 ניסויים לפני שהושלמה בניית הפצצה שחיסלה את מורנייה.
לפי הכתבה, הנשיא ג'ורג בוש החליט על חיסולו של מורנייה לאחר ששוכנע, מהחומר המודיעני שהושם לפניו, כי מורנייה מקים מליציות שיעיות בעיראק, במטרה להרוג חיילים אמריקנים. נוסף לכך לאמריקנים היה ברור, כי מורנייה היה מעורב בפיצוץ השגרירות האמריקנית בביירות ב-1983, שם נהרגו מאות חיילי מרינס אמריקנים, בפיצוץ מגדלי חובאר בערב הסעודית ב-1996 שם שהה אנשי חיל האוויר האמריקנים שהגנו על שדות הנפט בסעודיה, ובפיצוץ השגרירות הישראלית בבואנס איירס ב-1992.   

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *