החיזבאללה ערך 'סיור לעיתונאים' בגבול הצפון. ייתכן והיה כסות מבצעית לקציני המודיעין של ארגון הטרור לצלם ולבחון את ציר המערכת

ארגון החיזבאללה ערך ביום חמישי 20.4 בצהריים 'סיור לעיתונאים זרים' בגבול הצפון, על כביש המערכת הלבנוני. הסיור הממונע החל במעבר הגבול נאקורה Naqoura שמול ראש הנקרה והסתיים מול קיבוץ חניתה. דובר ארגון הטרור סקר בפני ה'עיתונאים' את המתקנים הצבאיים הישראלים לאורך הגבול, כולל מחסומים, תעלות, ומגדלי קשר ותצפית. ברשתות החברתיות הלבנוניות התפרסמו קריאות גנאי רבות לסיור שקיים החיזבאללה, המציג את הגבול עם ישראל כנשלט על ידי הארגון באופן בלעדי, ללא כל נוכחות של צבא לבנון.

תיקדבקה: לא מן הנמנע כי 'סיור העיתונאים' כלל מספר כתבים רק לצורך כסות מבצעית. כך נפלה בידי קציני המודיעין של החיזבאללה הזדמנות מושלמת, לנוע לאור יום, באיטיות ובגלוי ולבחון ולצלם את כל מתקני האבטחה הישראלים לאורך הגבול, ברזולוציה גבוהה ומבלי חשש להיפגע.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “החיזבאללה ערך 'סיור לעיתונאים' בגבול הצפון. ייתכן והיה כסות מבצעית לקציני המודיעין של ארגון הטרור לצלם ולבחון את ציר המערכת

 • אפר 20, 2017 @ 20:50 at 20:50
  Permalink

  תחבולה גיאונית – באופן לא אפייני לערבים . אנחנו צריכים להתעלות על התחבולות שלהם במלחמה הבאה.

  Reply
 • אפר 20, 2017 @ 21:50 at 21:50
  Permalink

  יש כאן רמז גדול
  אם קצין החיזבללה מדבר על הסוללות ועל שטחים מתים והכנות צה"ל ומערך צה"ל בגבול
  סביר להניח שיש להם מנהרות למתקפה ואז יצאו בתצהיר שצה"ל לא היה ערוך מספיק טוב ודפקנו את צה"ל עם כל המערך שבנו .

  Reply
 • אפר 21, 2017 @ 0:18 at 0:18
  Permalink

  בוא נירגע, ישראל מכינה את ההתקפה בארגון האו״ם על יוניפי״ל שאפשר, בניגוד להחלטת מועצת הבטחון 1702 (״ההצלחה״ הגדולה של ציפי לבני), לאנשי חיזבאללה לנוע פומבית מדרום לליטאני.
  לא סתם ליחסי צבור, אלא קיים פעילות צבאית מודיעינית על קו הגבול עם ישראל בזמן שיוניפי״ל עומד וצופה בחוסר מעש ודוברו או כל דובר אחר של האו״ם אינו מגנה פומבית את חיזבאללה ולבנון.

  Reply
 • אפר 21, 2017 @ 12:07 at 12:07
  Permalink

  בעולם שבו אפשר להעלות רחפן של $2000 ולצלם ב UHD מקרוב, אין ממש לסיור כזה משמעות מודיעינית, פרט אולי לבחון את ערנות הצד השני.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות