הידיעות על וועידת פסגה בין טראמפ לפוטין, ועל כך שישראל הסכימה לקבל את העמדות הרוסיות לגבי הנוכחות האיראנית בסוריה-מוקדמות. ארה"ב מתנגדת!

כמה כלי תקשורת אמריקנים מדווחים, ביום שישי 1.6, כי ארצות הברית ורוסיה מנהלות מגעים לקיום וועידת פסגה בין הנשיאים דונלד טראמפ וולדימיר פוטין. הדיווחים האלה מסתמכים על בואו של שגריר ארה"ב במוסקבה ג'ון האנטסמאן Jon Huntsman לדיוניים בוושינגטון.
אלה הם כמובן דיווחים מוקדמים שבשלב זה אין להם משמעות רבה. הפער בעמדות בין ממשל טראמפ וממשל פוטין במוסקבה בנושאים עקרוניים רבים, כמו איראן, סוריה, אוקראינה, והסנקציות האמריקניות על רוסיה, הוא כה גדול, עד שבשלב זה לא נראה שאפשר לקיים פסגה כזו.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי קורבן העיקרי של הידיעות על פסגה מתקרבת בין טראמפ ופוטין, הפך להיות המצב בסוריה. במשך כל שבוע שעבר דחפו מקורות רוסיים את הנרטיב כאילו הושג הסכם בין מוסקבה וירושלים לגבי נוכחות איראן בסוריה.
אם כי התקיימו דיוניים בנושא בין רוסיה לישראל-אין הסכם כזה.
בשבת 2.6 נאלץ ממשל טראמפ להתערב והודיע, כי ארצות הברית איננה מוכנה לקבל את הנוסחאות הרוסיות לגבי נוכחות כוחות איראן וחיזבאללה באזורי הגבול הסוריים עם ישראל וירדן. במילים אחרות, ארצות הברית דוחה את ההצעות הרוסיות שהוגשו לישראל.      

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *