הישראלי לשעבר ששירת בצה"ל עמוס הוכשטיין המתווך האמריקני בין לבנון וישראל בשאלת הגבול הימי. בינתיים חסן נסראללה שותק!


עד אמצע 1990 עמוס הוכשטיין היה חייל בשרות חובה בצה"ל.  לאחר שהשתחרר נסע לארצות הברית והחל שם בקריירה פוליטית כעוזר של חברי קונגרס דמוקרטים, ועבד כלוביסט בחברות יחסי ציבור אמריקניות. במשך השנים צבר לו מוניטין כמי שמסוגל 'לפתוח דלתות' במדינות ערביות, כמו סעודיה, מצרים, עיראק ולבנון.
בין השנים 2004 ו-2007 הופיע שמו של הוכשטיין ברשימת הלוביסטים של הסנט כלוביסט של חברת האנרגיה הישראלית 'מרחב' שעסקה בייבוא גז מצרי לישראל.
השנה התמנה להיות יועץ בכיר לנושאי ביטחון בתחום האנרגיה Senior Advisor for Energy Security, בממשל נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.
השבוע ישב הוכשטיין בלשכתו של נשיא לבנון מישאל עוואן ( בתמונה ) ודן אתו במשא ומתן המשולש-ארה"ב-ישראל-לבנון  על סימון הגבול הימי בין ישראל ולבנון באזור בו נמצאים שדות הגז של מזרח הים התיכון.
עמוס הוכשטיין הוא גם בעל הרעיון לספק גז מצרי ללבנון דרך צינור שיעבור דרך ירדן וסוריה, דבר שיכול לפתור חלק מבעיותיה הכלכליות.
המקורות של תיקדבקה:  מאחר ולמצרים אין גז לשלוח ללבנון, מדובר למעשה בגז ישראלי. לפי תוכניתו של הוכשטיין הגז יעבור בצינור דרכו עובר הגז הישראלי לירדן, ומשם לסוריה וללבנון.
גם נשיא לבנון מישאל עוואן, וגם ראש חיזבאללה חסן נסראללה יודעים זאת, אולם בינתיים הם שותקים!

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות