המאבק בין הפרלמנט הבריטי ורוה"מ ג'ונסון לשיא חדש. ג'ונסון: למרות החלטות הפרלמנט בריטניה תפרוש מהשוק האירופאי ב-31 לאוקטובר

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שלח, בשבת בלילה 20.10, מכתב אל נשיאות השוק האירופאי, כפי שהחלטת בית הנבחרים הבריטי חייבה אותו ובו בקשה להאריך את המו"מ על 'ברקזיט'.  לפי החלטת בית הנבחרים על ג'ונסון היה לבקש דחייה נוספת של המו"' עד ל-31 בינואר 2020.
אולם ג'ונסון לא חתם על המכתב ובשיחות טלפונית שהייתה לו עם נשיא צרפת עמנאול מקרון טען כי מדובר בהעתק של טיוטה שהוכנה על ידי אחד מעוזריו.
בשיחה עם מקרון אמר ג'ונסון: 'זה מכתב של הפרלמנט, לא מכתב שלי' it is Parliament’s letter, not my letter.
בשיחה שני המנהיגים הסכימו, בניגוד להחלטת הפרלמנט הבריטי, כי אין עוד מקום להארכה נוספת של המו"מ על 'ברקזיט' וכי המו"מ הסתיים.
ג'ונסון שלח עוד מכתב שני לנשיאות השוק האירופאי עליו חתם ובו הגדיר את החלטת הפרלמנט הבריטי לבקש דחייה ככזו ש'מאוד מרעילה' deeply corrosive.
יועציו המשפטיים של ראש הממשלה ג'ונסון מייעצים לו, כי הוא יכול להמשיך ללא הפרעה ביישום המדיניות שלו להוציא את בריטניה מהשוק האירופאי עד 31 באוקטובר, למרות החלטות הפרלמנט.
להערכתם, כאשר הנושא יובא לדיון ביום שני 21 באוקטובר בפני בית המשפט העליון בסקוטלנד, לשם פנו מתנגדיו בבקשה להוציא צו על תנאי נגדו, בית המשפט יידחה אותם כפי שדחה פניות קודמות שלהם.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות