המועמד הרפובליקני רומני: לא יהיה פער בינינו לישראל. אבהיר לאיראנים כי לא יהיה להם נשק גרעיני. אספק נשק כבד למורדים בסוריה

בנאום מרכזי על מדיניות החוץ שלו, באם ייבחר ב-6 לנובמבר לנשיאות, התרכז ביום ב' 8.10 המועמד הרפובליקני מיט רומני על המזרח התיכון, בעוד שלנושאים כמו סין ורוסיה, התייחס במילים מועטות.
רומני האשים את אובמה בהתרחקות שבין ארה''ב וישראל, ואמר כי הוא יפעל לתקן את המצב. לגבי איראן אמר רומני, כי למרות דבריו של אובמה שהוא יפעל לעצירת הגרעין האיראני, איראן קרובה היום יותר מתמיד להשיג נשק גרעיני. אני אפעל לעצור זאת, אמר רומני. המועמד הרפובליקני האשים את אובמה גם בכישלון בטיפול בבעיה  הפלסטינית.
את הטיפול בהתקפת אל קעידה על הקונסוליה האמריקנית בלוב, הגדיר רומני כטעות. התקפה זו איננה יחידה, כפי שהממשל מציג זאת. רומני אמר, כי אם הוא ייבחר לנשיא, הוא יספק נשק כבד למורדים בסוריה להלחם נגד הטנקים והמטוסים של אסד. לגבי העזרה הכלכלית והצבאית של ארה''ב למצרים, אמר רומני, כי וושינגטון צריכה להציב תנאים להנהגה המצרית, לפני שזו תינתן. 'על ארה''ב להנהיג' אמר רומני בהתייחסו למדיניות אובמה של 'הנהגה מהמושב האחורי'. 'אם לא ננהיג, אחרים שיש להם אינטרסים מנוגדים, הם ינהיגו' אמר רומני.  
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *