המצב בעוטף עזה 'שקט ביותר' כאשר ראש הממשלה נתניהו מבקר שם


ראש הממשלה בנימין נתניהו
הגיע, ביום ג' 3.5, לסיור פתע בגבול רצועת עזה, לראשונה מאז נחשפה מנהרת הטרור של חמאס ב-18 לאפריל. נתניהו סייר ליד פתח המנהרה עם שר הביטחון משה יעלון, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף איתי וירוב.
במהלך הביקור נפגש נתניהו עם חיילי גדוד 51 ועם תצפיתניות המשרתות בגבול הרצועה. ראש הממשלה ציין בשיחה עם החיילים, כי השנתיים האחרונות היו השקטות ביותר בגזרה זה שנים רבות.
זמן קצר לקראת ביקורו של ראש הממשלה פורסם כי לפני כשבועיים סיכלו בודקי המכס במעבר ניצנה בשיתוף עם השב"כ לפני חג הפסח ניסיון הברחה של ארבע טונות של אמוניום כלוריד. אמוניום כלוריד משמש לייצור רקטות ארוכות טווח. מארבע טונות אפשר לייצר מאות רקטות ארוכות טווח.
מיד לאחר צאתו של נתניהו את האזור נפתחה אש מצפון הרצועה אל כוח הנדסי של צה''ל שפעל ליד גדר המערכת בשטח ישראל איש לא נפגע.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ב-18 לאפריל נחשפה מנהרת הטרור. אפשר וצריך להניח כי יש עוד מנהרות טרור.  באותו יום ביצעה חולייה  של החמאס פיגוע התאבדות באוטובוס בירושלים. 20 איש נפצעו. מישהו בחמאס ניסה להבריח חומרים לבניית מאות טילים. מקרי פתיחה באש מתוך  הרצועה על סיורי צה''ל נמשכים.
היכן השקט שראש הממשלה רואה? 
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *