המשטרה ורשות ניירות ערך ממליצות להעמיד את רוה"מ נתניהו ואת רעייתו שרה בביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

המשטרה ורשות ניירות ערך הודיעו, ביום א' 2.12, כי הסתיימה החקירה בפרשה, העוסקת בחשד לכאורה לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים שבוצעו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ואתר 'וואלה'. ההודעה מציינת, כי נמצאו ראיות שראש הממשלה לקח שוחד ופעל תוך ניגוד עניינים, בכך שהתערב ופעל בהחלטות רגולטוריות שהוטו לטובת שאול אלוביץ' ו'בזק'. תמורת זאת  דרש נתניהו, לפי המלצות המשטרה, להתערב בתכני אתר 'וואלה' במטרה שתקנה לו תדמית טובה יותר.
המשטרה קובעת, כי מהראיות עולה כי מערכת היחסים בין נתניהו ואלוביץ' הייתה מערכת יחסים שוחדית. עוד קובעת המשטרה בממצאי החקירה שלה, כי בין השנים 2012 עד 2017, התערבו ראש הממשלה ומקורביו באופן בוטה ומתמשך ולעתים אף יום יומי בתכנים שפורסמו ע"י אתר החדשות 'וואלה', וכן ביקשו להשפיע על מינויים של עורכים וכתבים וזאת תוך כדי שימוש בקשרים שהיו להם עם שאול ואיריס אלוביץ'.
לפי המשטרה בני הזוג אלוביץ' השפיעו על הפרסומים באתר 'וואלה', וזאת בעד החלטותיו הרגולטוריות של רה"מ לטובת שאול אלוביץ' וקבוצת 'בזק'.
עם התפרסם הודעת המשטרה, פרסם ראש הממשלה נתניהו את ההודעה הבאה:
'המלצות המשטרה לגביי ולגבי רעייתי לא מפתיעות איש, וכן לא העיתוי השקוף של פרסומן. המלצות אלה נקבעו והודלפו עוד לפני שבכלל החלו החקירות. להמלצות המשטרה אין שום מעמד משפטי'.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות