הנסיך חמזה יורש העצר הירדני לשעבר פרסם סרט ווידיאו: 'אני נתון במעצר בית ושומרי ראשי נעצרו'. אף אחד לא יכול להשמיע את דעתו, מבלי שירדפו, יאסר

הנסיך חמזה בין חוסיין, יורש העצר הירדני לשעבר פרסם, ביום א' 4.4 לפנות בוקר, סרטון וידאו בו הוא אומר, כי הוא נמצא במעצר בית וכי שומרי ראשו נעצרו. בסרט חמזה ממשיך לתקוף בחריפות  את מנהיגי המדינה ועל הדרך בה הם מנהלים את כלכלת ירדן.
בווידיאו שעורך דינו של הנסיך חמזה מסר לכלי תקשורת מערביים יורש העצר לשעבר אומר, כי ביקר אצלו הרמטכ"ל הירדני והודיע לו כי הוא נמצא במעצר בית ואסור לו להיפגש  עם אנשים, או לעמוד אתם בקשר.  בהמשך אומר הנסיך: 'אני לא האיש שאחראי על התמוטטות השלטון, השחיתות, ועל החדלות השלטונית השולטת במבנה הממשל שלנו במשך 15 או 20 השנה האחרונות. מצב שרק הולך ונעשה גרוע יותר.' 'אני לא האחראי  בחוסר האמון של אנשים במוסדות האלה' I am not the person responsible for the breakdown in governance, the corruption and for the incompetence that has been prevalent in our governing structure for the last 15 to 20 years and has been getting worse… And I am not responsible for the lack of faith people have in their institutions.
הנסיך חמזה מסיים את הווידיאו במשפט הבא: 'זה הגיע ( המצב בירדן ) לנקודה בה אף אחד אינו יכול לדבר, או להשמיע את דעתו, מבלי שירדפו, יאסרו ויאיימו עליו'. It has reached a point where no one is able to speak or express opinion on anything without being bullied, arrested, harassed and threatened
קודם לכן ניסה בית המלוכה לטעון, כי יורש העצר לשעבר לא נעצר, וכי הוא לא נתון במעצר בית בארמונו. הסרט מאשר את המידע שמסר בכיר מודיעיני אמריקני על  הקשר להפלת המלך עבדאללה.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות