הנשיא טראמפ ביפן: אינני מבין מדוע אומה עם מסורת לחימה של לוחמים סמוראים כמו יפן לא יירטה את הטילים הצפון קוריאניים שעברו בתחומה?

מקורות יפניים בטוקיו מדוחים, ביום ב' 6.11, כי נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ אמר בשיחותיו בטוקיו עם ראש ממשלת יפן  שינזאו האבה Shinzo Abe, כי איננו מבין מדוע יפן לא יירטה את הטילים הבליסטיים הצפון קוריאניים שעברו לאחרונה בתחומה? המקורות מדווחים,  כי הנשיא טראמפ חלק על החלטת יפן שלא ליירט את הטילים, Trump questioned Japan’s decision not to shoot down the missiles. המקורות היפניים הוסיפו ואמרו, כי טראמפ אמר 'שאיננו מסוגל להבין כיצד מדינה ממנה יצאו הלוחמים הסמוראים לא יירטו את הטילים.' He could not understand why a country of samurai warriors did not shoot down the missiles.
מקורות במשרד ההגנה היפני אמרו, כי הוחלט שלא ליירט את הטילים האלה משום שלא עמדו לפגוע בשום מטרה ביפן. נוסף לכך אמרו המקורות כי הגובה והמהירות בהם הטילי טסו העמידו קשיים גדולים בפני ההגנה היפנית מפני טילים.
המקורות הודו שהיה גם אספקט חוקתי-משפטי להחלטה שלא ליירט אותם.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “הנשיא טראמפ ביפן: אינני מבין מדוע אומה עם מסורת לחימה של לוחמים סמוראים כמו יפן לא יירטה את הטילים הצפון קוריאניים שעברו בתחומה?

 • נוב 6, 2017 @ 20:46 at 20:46
  Permalink

  יפן עדיין נתונה להסכם הכניעה של מלחמת העולם השנייה

  Reply
 • נוב 7, 2017 @ 7:08 at 7:08
  Permalink

  לאלה שלא יודעים (וזה כולל את דונאלד), יפן חתומה על הסכם כניעה עם ארה"ב ובו היא מתחייבת לא לפתח צבא התקפי וכל סוג אחר של כוח צבאי חייב לקבל אישור אמריקאי. אוי לנו מאותו יום שהיפנים יוכלו ויתחילו לחזור למסורת הסמוראית שלהם.
  אנחנו נתגעגע לקים ג'ונג איל…

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *