הפרזה בתיאורים לגבי משמעות הנסיגה האמריקנית מאזורי הגבול הסוריים עם טורקיה.  אין נסיגה של רוב הכוחות האמריקנים מהאזורים הכורדים

קיימת הפרזה, כנראה מכוונת, מסיבות שונות ומנוגדות, של תיאור הצעד שנקט נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בצפון סוריה כלפי תזוזות של הכוחות הטורקיים.
השטח אותו הכוחות האמריקנים פינו  ביום ב' 7.10, אינו שטח כורדי ורוב האוכלוסייה שם היא ערבית. בינתיים בשלב זה אין שום סימן נוסף לכך, כי כוחות טורקיים עומדים לתקוף את מרכזי האוכלוסייה הכורדית בערים בצפון סוריה, וגם אין סימן לכך כי הכוחות האמריקנים שהקימו שם בסיסים, כולל בסיסי אוויר, נערכים לפינוי. 
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בעוד שמספר החיילים האמריקנים שפינו ארבע עמדות תצפית בצפון סוריה מגיע ל-150, הרי שבבסיסים האמריקנים נשארו באזורים הכורדים למעלה מ-2,250 חיילים אמריקנים.
במילים אחרות, יש הפרזה רבה בתיאורים של צעדו של טראמפ 'כבגידה בכורדים'. הצבא האמריקני מחזיק לתחזק, לאמן ולצייד את 'הצבא הדמוקרטי הסורי' ה-SDF שרבים מחייליו הם כורדים.
הנשיא טראמפ עצמו אמר, ביום שני, כי אם טורקיה תעשה צעדים יוצאי דופן הוא יהרוס וישמיד את הכלכלה הטורקית. היה בכך רמז ברור, כי אם נשיא טורקיה  ראסיפ טאייפ ארדואן יורה לצבא הטורקי לתקוף את הכורדים, כפי שהוא מאיים בנאומיו הפומביים, ארצות הברית תפעל להריסת כלכלת טורקיה שממילא נמצאת במצב קשה.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות