הפרלמנט הגרמני אישר עסקת חכירת מל"טים מישראל בשווי של מיליארד יורו

וועדת התקציבים של בית הנבחרים הגרמני אישרה, ביום ד' 13.6, את עסקת חכירת מל"טים מישראל בשווי של מיליארד יורו.
במסגרת העסקה יוחכרו לחיל האוויר הגרמני מל"טים ישראליים מדגם 'איתן' Heron-TP surveillance drones, מתוצרת התעשייה האווירית.
מלבד מערכות איסוף מודיעין כלי הטייס הבלתי מאוישים האלה נושאים גם חימוש התקפי. אולם השאלה באם המל"טים האלה יחומשו או לא, תלויה בדיון שיתקיים במליאת הפרלמנט הגרמני. עדיין לא נקבע זמן לדיון כזה.
עסקת החכירה מורכבת משני חלקים:  בחלק אחד גרמניה חתמה חוזה עם ענק תעשיית המטוסים האירופאיים 'איירבאס'  Airbus שאנשיה יתחזקו את המל"טים עבור חיל האוויר הגרמני. העסקה השנייה נחתמה עם ממשלת ישראל והיא מפרטת את התנאים בהם יוחזקו כלי הטייס האלה בבסיסים ישראליים, שם יתאמנו אנשי חיל האוויר הגרמני בהפעלתם, ותוקם תשתית לטיפול הטכני בהם.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקר לאחרונה בגרמניה, פרסם הודעה המשבחת את הפרלמנט הגרמני על החלטתו, ומציינת את קשרי הביטחון המפותחים הקיימים בין גרמניה וישראל.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות עבור “הפרלמנט הגרמני אישר עסקת חכירת מל"טים מישראל בשווי של מיליארד יורו

 • יונ 13, 2018 @ 23:59 at 23:59
  Permalink

  "ראש הממשלה שיבח את הפרלמנט הגרמני" עכשיו לך תסביר להם שכל אחד בפרלמנט הוזמן למלון בים המלח ל"דון בפרטים" איזה שבוע שבועיים. בעצם למה לא? ועדיף לפרגן לשר ששר באמבטיה או עם שמפניה וורודה….
  יש ביזנס …

  Reply
 • יונ 14, 2018 @ 12:00 at 12:00
  Permalink

  ההחכרה לאירבאס משמעותה אחת – העברת הטכנולוגיה ישירות לאירבאס. מקווה שכתבו על הדאשבורד – אסור להעתיק, לצלם,לשכפל ולהפיץ…..
  לא מבין איך מוכרים בנזיד עדשים (2 מיליארד) טכנולוגיה מובילה שלקח 3 עשורים לפתח. לא רק זאת, שמהמקפצה הזו אירופה תתחרה בישראל בתחום הכתב"מים בעוד עשור. לא למדנו לקח מהמקרה הטורקי? להזכיר, בדיוק אותו דבר עשתה ישראל עם טורקיה. טורקיה פיתחה כתב"ם זהה 1:1 בשם anka ועכשיו מוכרת אותו בעולם.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *