הצעדים הראשונים של הנשיא טראמפ. שלושת מוקדי הכוח: הוא עצמו. הטלפון והעט.

 עכשיו כאשר התקשרות העולמית, ובתוכם הישראלית, התחמקו בצורה זריזה, מכישלונם הקולוסאלי במערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב, ומהתפקיד שהם לקחו על עצמם לעצב את דונלד טראמפ כמועמד לא לגיטימי לנשיאות,  הם עברו בימים המעטים שעברו מאז הבחירות לעצב את דמותו כנשיא לא לגיטימי. 
בתור צעד ראשון הם החלו לצייר את הנשיא החדש ככזה שלא ימלא את הבטחותיו במערכת הבחירות. לפתע פתאום כלי התקשורת יודעים לדווח, כי טראמפ לא 'ייבש את הביצה  בוושינגטון', לא יבטל את רפורמת הבריאות של הנשיא אובמה, ולא ימנה תובע מיוחד לחקור את פרשת האי-מיילים-השרת הפרטי של הילארי קלינטון.
זה כמובן אבסורד מוחלט, מאחר ואף אחד מכלי התקשורת האלה אינם יודעים מאומה על מהלכיו העתידיים של טראמפ, ועוד פחות מזה מי האנשים שהוא ימנה לתפקידי המפתח, ואיזה מדיניות הוא יטיל עליהם לבצע.
עצם המינוי ביום ו'  11.11,  של סגן הנשיא מייק פנס Mike Pence, להיות ראש צוות המעבר שלו לבית הלבן, שהוא כלעצמו מהלך לא שגרתי- מאחר ואף פעם סגן נשיא נבחר לא מילא תפקיד כזה-מצביע על כך כי טראמפ יתרכז בנושאים החשובים שאותם הוא רוצה לבצע, בעוד שאת הפרטים האחרים שלא פחות חשובים הוא משאיר לסגנו.
צריך וכדאי לזכור, כי החל מ-20 בינואר 2017, טראמפ יישב בבית הלבן. כאשר שלושת כלי הנשק העיקריים שלו יהיו, הוא עצמו וכוחו כמי שעומד בראש תנועה המונית של 60 מיליון אמריקנים שהצביעו בשבילו. הטלפון שעל שולחנו באמצעותו הוא יוכל להכתיב את הוראותיו-ופקודותיו. העט שלו באמצעותו הוא יוכל לחתום על הצווים הנשיאותיים באמצעותם הוא יעקוף את הקונגרס ואת הסנט, ומכשולים בירוקראטיים אחרים. 
   

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *