הראיון של 'קצין בכיר' סודי בצה"ל – מדברים אל הציבור הישראלי בצופן

'קצין בכיר בצה"ל', ששמו הפרטי ושם משפחתו (או אפילו ראשי התיבות של שמו), דרגתו, תפקידו, ומקום עריכת הריאיון עימו הינם ככל הנראה סודיים ביותר, מסר לאתרי החדשות הישראלים ביום רביעי 19.4 ידיעה ארוכה המתיימרת לסקור את כל הזירות הביטחוניות של ישראל, את הנעשה בתוככי סוריה, את התככים בתוך ארגון החיזבאללה, הטרור הפלסטיני, שיגרת האימונים של צה"ל, תמיכת איראן בחמאס.

הקצין אפילו ידע לבשר כי צה"ל החליט לבטל בקרוב את השירותים המשותפים שהונהגו בחלק מהבסיסים, לחיילים ולחיילות.

מעבר לכך שחלק מן ההערכות שהושמעו הן עמומות במקרה הטוב או לא נכונות במקרה הרע, נראה כי הרצון לצטט 'קצין בכיר' מבלי לשאול אותו שאלות, מבלי לשמש 'כלב שמירה' ראוי, גבר על האתיקה העיתונאית והמקצועית ו'דבר המפקד' פורסם כמו שהוא, 'העתק הדבק'.

האמירה, לדוגמא, כאילו 'איראן איבדה את ההגמוניה שלה בסוריה' תלושה מן המציאות. ההגמוניה איננה חשובה אלא מידת השליטה של טהרן על נקודות תצפית בסוריה, צירי תנועה, שדות תעופה,  קשרים עם ארגוני טרור, נוכחות מודיעינית ועוד.

גם ציון העובדה שהכוחות המעורבים שהמלחמה בסוריה  מוצאים ש'מחיר התמרון, מול ISIS קשה מאוד, בהרוגים ובפצועים', ולכן כמעט שאינם פועלים, איננה עונה על המציאות כפי שהיא.

גם צה"ל כמו צבאות אחרים, איננו פועל נגד ריכוזי ISIS-'צבא איבן ואליד' הנמצא במשולש הירמוק שבין גבולות ישראל-ירדן וסוריה, ומנסה להטיל את התפקיד הזה על משקיפי אונדו"ף-האו"ם-שיטה שמזמן פשטה את הרגל. 

טוב וראוי היה לו צה"ל היה מקיים מסיבת עיתונאים פתוחה וגלויה בהשתתפות קצינים בכירים ממספר חילות, זרועות ופיקודים, בה הייתה ניתנת הזכות לשאול שאלות קשות, ולקבל תשובות רציניות ואמיתיות.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *