השר ארדן דורש מהנשיא אובמה ושר חוץ קארי להתנצל 'עוד היום'!

לפי הוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו, שוחח השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, עם מי שהוגדר  'מקור אמריקני בכיר'. בדרישה שאין לה תקדים ביחסי ארצות וישראל, דרש ארדן, כי נשיא ארצות הברית ושר החוץ ג'ון קארי, יחזרו בפומבי מהודעת הסטייט דפרטמנט , כי אפשר שישראל משתמשת בכוח מופרז כלפי ערבים, וכי הגיעו לידיה דיווחים על פעילות שעשויה להצביע על כך.
ראש הממשלה הורה לשרים גם לא להתבטא בנושא, מאחר והוא מטפל בנושא אישית. 

דובר משרד החוץ בוושינגטון ג'ון קירבי אמר, כי האלימות והבנייה בהתנחלויות פוגעות באפשרות להגשים את פתרון שתי המדינות. הוא הדגיש כי שר החוץ קרי לא ייחס אשמה לאיש, כשאמר כי לפרץ האלימות הנוכחי קדמה עליה מאסיבית בבניה בהתנחלויות בשנה האחרונה.
הדובר הוסיף, כי קארי היה חד משמעי בגינוי המתקפות של פלסטינים על ישראלים, אך גם דקירתם של ארבעת הערבים בידי נער יהודי הייתה מעשה טרור.
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אומר, כי דברי משרד החוץ האמריקני על הפעלת כוח מופרז כלפי הפלסטינים הם מופרכים ומעוותים ולכן על הנשיא אובמה ושר החוץ קרי להתנער מהדברים ולהבהיר את עמדתה של וושינגטון.
ארדן הוסיף ואמר, כי כל אדם שפוי יודע היטב כיצד הייתה נוהגת המשטרה בארה"ב אם היו מגיעים מחבלים חמושים בסכינים וגרזנים לרצוח אזרחים בניו יורק ובוושינגטון. השר ארדן הדגיש, כי יש גבול לצביעות של משרד החוץ האמריקני.
גם שר הביטחון משה בוגי יעלון, תקף בחריפות את ממשל אובמה: בראיון לתחנת גלי צה"ל,  שאל יעלון: 'אנחנו מפעילים כוח מופרז? אם מישהו מניף סכין והורגים אותו זה כוח מופרז? על מה מדובר?", אמר יעלון,'אני פוגש פה גנרלים אמריקנים ומכל העולם שמדברים על הסטנדרטים הגבוהים שלנו. היו פה משלחות שבאו לבדוק איך פעלנו ב'צוק איתן'. אז מדברים פה על כוח מופרז?'.
'יש כאן תפיסה מעוותת לצערי גם של הסכסוך. האם בגללו המזרח התיכון בוער? פעם אמרו את זה. זה קשקוש, מי שאומר את זה היום הוא מגוחך', אמר יעלון למראייניו.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *