חילוקי דעות בין נשיא רוסיה פוטין בשיחותיו בטהרן עם מנהיג איראן האייטוללה חמנאי בנושא סוריה

תיקדבקה: חילוקי דעות התגלו, ביום ד' 1.11, בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ובין מנהיג איראן האייטוללה על חמנאי, בעת ביקורו בן היום של הנשיא הרוסי בטהרן.  בסיום השיחות אמר פוטין: 'אנחנו מצליחים לתאם את העמדות שלנו לגבי סוריה עם איראן'. We are managing to coordinate our positions on the Syrian issue, במילים אחרות, למרות חילוקי הדעות בין רוסיה ואיראן לגבי המתרחש בסוריה, שני הצדדים מצליחים לתאם את העמדות ביניהם.
על כך השיב האייטוללה עלי חמנאי: 'שתי המעצמות (רוסיה ואיראן) צריכות להגביר את שיתוף הפעולה ביניהן כדי  לבודד את ארצות הברית ולייצב את המזרח התיכון', the two powers must step up cooperation to isolate the United States and help stabilize the Middle East.
כלומר, רוסיה ואיראן אינן עושות מספיק כדי לבודד את ארה"ב.
נשיא רוסיה פוטין אמר עוד בטהרן, כי מוסקבה מתנגדת לפעולות (האמריקניות) החד-צדדיות לשינוי הסכם הגרעין. כן הודיע פוטין כי זימן את כל נציגי המפלגות הסוריות לבוא ב-18 בנובמבר לוועידה על עתיד סוריה שתיערך בסוצ'י Sochi שלחוף הים השחור.
בעת ביקורו של פוטין בטהרן חתמו, ביום ד', ענק האנרגיה הרוסי  'רוזנפט' Rosneft, וחברת הנפט הלאומית האיראנית National Iranian Oil Company, על חוזים לפיתוח שדות הנפט והגז האיראניים בהיקף של 30 מיליארד דולר.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *