חמושים של אל קעידה AQIM מחזיקים 170 בני ערובה במלון בבירת מאלי

חמושים, כנראה של ארגון אל קעידה בצפון אפריקה Aqim, אשר נשבע באחרונה אמונים ל-ISIS השתלטו, ביום ו' 20.11, על מלון פאר בבירת מאלי באמאקו Bamako. המדובר במלון 'ראדיסון בלו הוטל' Radisson Blu hotel, בו מתארחים אורחים זרים רבים.
לפי הידיעות המקוטעות הזורמות ממאלי, בה נמצאים כוחות צבא צרפתיים, החמושים מחזיקים לפחות ב-170 בני ערובה. כמה מבני הערובה שוחררו לאחר שהוכיחו לחמושים כי הם מסוגלים לצטט פסוקים מהקוראן.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: התקפה של אל קעידה בבירת מאלי- פירושה התקפה שנייה תוך שבוע ימים על צרפת, ובמיוחד על נשיא צרפת פרנסואה הולנד.
הולנד הפך את המלחמה במאלי נגד אל קעידה לאחת המשימות המדיניות העיקריות של ממשלו. מטרת מדיניות זו: לשמר את ההשפעה הצרפתית באפריקה. לפי הוראותיו נשלחו למאלי כוחות צבא צרפתיים גדולים.
נשיא צרפת קיווה, כי גם מדינות נוספות יבואו להלחם באל קעידה לצד החיילים הצרפתיים, אולם שום מדינה מערבית לא הסכימה לשלוח צבא לשם ולהשתתף במאמץ הצבאי הצרפתי.
התקפת אל קעידה  בבאמאקו, באה בדיוק שבוע ימים מאז התקפת ISIS על פריס ב-,13.11.
יום אחד לפני ההתקפה במאלי, ביום ה'  19.11, אמר נשיא צרפת הולנד: 'צרפת עומדת בראש המלחמה הזאת (נגד ISIS), עם כוחותיה המזוינים, חייליה ואומץ לבה'. 'היא חייבת להמשיך מלחמה זו ביחד עם בעלי בריתה, ושותפיה המעמידים לעזרתה את כל האמצעים הדרושים. בדיוק כפי שאנו פעלנו במאלי, ממשיכים לפעול בעיראק, ונמשיך לפעול גם בסוריה'. ציטוט המקור: France is leading this war with its armed forced, its soldiers, its courage. It must carry out this war with its allies, its partners giving us all the means available, as we did in Mali, as we are going to continue in Iraq, as we'll continue in Syria.
לא עברו 24 שעות מאז הולנד אמר דברים אלה ו-ISIS הגיב בהתקפה במאלי.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *