טייס בחיל האוויר הסעודי רצח שלושה, פצע שמונה אנשים והתאבד, לאחר שפתח באש בבסיס אווירי בפלורידה בארה"ב שם שהה לצורך השתלמות

טייס בחיל האוויר הסעודי בדרגת סגן משנה, מוחמד סעיד אלשאמראני Mohammed Saeed Alshamrani, אשר שהה לצורך השתלמות בבסיס האווירי האמריקני בפנסאקולה שבפלורידה Pensacola, Florida פתח, ביום שישי 6.12, באש בתוך כיתתו, הרג שלושה אנשים ולאחר מכן שם קץ לחייו. לפחות עוד שמונה אנשים נפצעו מירי, מהם קציני משטרה שהוזעקו למקום.
אלשאמראני נמצא בהשתלמות בבסיס האמריקני מאז 2017.
בחיפושים שנערכו במקום מגוריו בבסיס נמצא חומר שכתב ובו נאמר: 'אמריקנים אני לא נגדכם עקב היותכם אמריקנים, אני לא שונא אתכם בגלל החופש שלכם, אני שונא אתכם כי מדי יום אתם תומכים, מממנים ומבצעים פשעים לא רק נגד מוסלמים, אלא נגד האנושות'. 'מה שאני רואה הוא שאמריקה תומכת בישראל שפולשת למדינות המוסלמיות'.
מיד לאחר האירוע טילפן סאלמאן מלך סעודיה אל הנשיא טראמפ, והביע את תנחומיו על ההרוגים האמריקנים כשהוא מדגיש, כי המתנקש איננו מייצג לא אותו ולא את העם הסעודי.
תיקדבקה: אירוע הטרור הזה החזיר לכותרות בארצות הברית את מעורבתם של סעודים בטרור המוסלמי ומעמיד בפני קשיים חדשים את מערכת היחסים המסובכת שבין וושינגטון וריאד.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות