טיפשות וחוסר שיקול מדיני וביטחוני ביציאה של משלחת ישראל להפגנה נגד הטרור בפריס

אין שום ספק בזה כי צאתה של משלחת ישראל, ביום א' 12.1 לפריס, להשתתף בהפגנת הענק שמוביל נשיא צרפת פרנוסאה הולנד נגד הטרור, קשורה יותר במערכת הבחירות לכנסת בישראל, מאשר למלחמה בטרור.  המקורות של תיקדבקה מציינים, כי אם הטרור המוסלמי היה השיקול העיקרי ביציאת המשלחת היא הייתה צריכה להימנע מנסיעה זו.
אין שום סיבה שישראל, ההנהגה הפוליטית שלה, שירותי המודיעין והביטחון שלה, יזדהו עם הכישלון הצרפתי-מערבי להלחם בטרור ובהעמדת הפנים כי ההפגנה תתרום במשהו למלחמה בטרור, מלבד ליחסי הציבור המדומים של למעלה מ-50 מנהיגי המדינות שישתפו בה, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו, והשרים אביגדור ליברמן ונפתלי בנט.
מדאיגה יותר היא העבודה, כי לא היה איש אחד בכל המערכת המודיעינית הישראלית, כולל ראשי המוסד, השב''כ, ואמ''ן, אשר לא צעדו צעד אחד קדימה ואמרו בקול רם לציבור הישראלי, כי הם הזהירו את ראש הממשלה נתניהו שלא לנסוע לפריס בגלל סיכוני הטרור הקיימים בבירה הצרפתית.
איש לא אמר מילה אחת על כך שנשיא ארה''ב אובמה החליט שלא לנסוע להפגנה, וגם לא לשלוח את שר החוץ שלו ג'ון קארי. גם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין איננו משתתף, אבל שלח את שר החוץ שלו סרגיי לברוב.
הופעותיו של נתניהו בפריס ביחד עם נשיא צרפת הולנד, בטכסי אזכרה לארבעת היהודים שנרצחו ביום ו' 9.1, בסופר מרקט הכשר בפריס, היא מתן אישור ישראלי לכישלון הצרפתי להגן על הנרצחים. זהו גם צעד הסותר את קריאתו הקודמת של נתניהו מיום א', ל-100,000 יהודי צרפת לעלות לישראל, קריאה  לה הנשיא הולנד מתנגד.
אסור לומר שישראל נחושה במלחמתה בטרור, כאשר היא משתפת פעולה פומבית  עם אלה שאינם נלחמים בו, וכל מה שהם מוכנים לעשות הוא לארגן הפגנות המוניות.        

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *