טקס הזיכרון הממלכתי ליצחק רבין הפך להיות זירת ניגוח פוליטית בין כמה מראשי המדינה, בינם לבין עצמם ועם בני משפחת רבין

טקס הזיכרון הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, ביום ד' 1.11, בהר הרצל בירושלים, הפך לזירת וויכוח וניגוח פוליטית בין כמה מראשי המדינה, בינם לבין עצמם ועם בני משפחת רבין.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בטקס האזכרה כי 'הרצח המזעזע העמיד אותנו למבחן יסודי, הסכנה של הרס עצמי ופרימת הדמוקרטיה. אנו מחויבים ללא סייג לכלל הדמוקרטיה הבסיסי  לפיו הכרעות לאומיות מתקבלות בקלפי'. נתניהו הוסיף כי 'רבין קבע בעקביות שגבול הביטחון המזרחי של מדינת ישראל יוצב בבקעת הירדן. זו היא עמדתי וזו עמדתם של רוב אזרחי ישראל', הדגיש נתניהו.
נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר בטקס, כי 'יצחק רבין היה נכון לוויתורים למען השלום, ויתורים כואבים, אבל כשזה הגיע לירושלים רבין היה חומה בצורה'.
יובל רבין, בנו של יצחק רבין, אמר כי 'מנגנון ההסתה והפילוג שהופעל נגד יצחק רבין ממשיך להכות בנו. כל מי שחושב אחרת אוטומטית מתויג כבוגד'. 'רבין לא ברח מאחריות ולא התבכיין', אמ יובל רבין בהתכוונו לראש הממשלה נתניהו שישב לידו.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “טקס הזיכרון הממלכתי ליצחק רבין הפך להיות זירת ניגוח פוליטית בין כמה מראשי המדינה, בינם לבין עצמם ועם בני משפחת רבין

  • נוב 1, 2017 @ 21:22 at 21:22
    Permalink

    יום הזיכרון של רבין מאז ומתמיד, לא התמקד ביצחק רבין ובמורשת שהותיר אחריו. היום הזה תמיד הפך ליום הדין של הימין ושל רה״מ נתניהו.
    העובדה שהם בוחרים ביום כזה לעשות תעמולה פוליטית, במקום להתמקד באמת ברבין ופועלו, גורמים לי לחשוב, שאולי הם מתביישים בהיסטוריה של רבין.

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *