טראמפ אינו מוותר: הבית הלבן פנה לקונגרס בבקשה לחקור באם הנשיא לשעבר אובמה חרג מהחוקה בהוראתו להאזין לטלפונים שלו

נשיא ארצות הברית דונלנד טראמפ המשיך, ביום א' 5.3, את התקפותיו על קודמו בתפקיד באראק אובמה, וקרא לקונגרס לפתוח בחקירה רשמית באם הנשיא לשעבר אובמה כמי שעמד בראש גופי החקירה האמריקנים חרג וביזה את החוקה במתן הוראה להאזין לטלפונים שלו. whether executive branch investigative powers were abused" by his predecessor during last year's election.
דובר הבית הלבן שיין ספייסר Sean Spicer פרסם הודעה מיוחדת בה נאמר: 'הדיווחים  הנוגעים לעריכת חקירות בעלות מניעים פוליטיים במערכת הבחירות של 2016-מטרידים מאוד.'  Reports concerning potentially politically motivated investigations immediately ahead of the 2016 election are very troubling.
דובר הבית הלבן הוסיף  ואמר, כי הנשיא מבקש מהקונגרס האמריקני כי כחלק מהחקירה שלהם על הפעילויות הרוסיות (במערכת הבחירות לנשיאות), הוועדות לנושאי מודיעין יפעילו את סמכויותיהן ויקבעו באם הדרג המבצע  (כלומר נשיא ארה"ב) executive branch השתמש לרעה (חרג) בסמכויות  החקירה שלו.'
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה: גם הנשיא טראמפ וגם דוברו רומזים שיש בידיהם חומר המוכיח  כי אובמה הורה לשירותי המודיעין האמריקנים לחקור את קשריהם של אנשי טראמפ עם הרוסים, בכוונה להביא להפסד בבחירות לנשיאות.
זו פעם ראשונה בהיסטוריה האמריקנית שנשיא מכהן מבקש מבתי הנבחרים האמריקנים לחקור את קודמו בתפקיד.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *