כאשר העיראקים אינם רוצים להלחם במוסול מגביר הצבא האמריקני את מעורבותו במלחמה

מפקד הכוח האמריקני הפועל ביחד עם צבא עיראק בקרבות נגד ISIS במוסול, קולונל ברט סילביה U.S. Army Colonel Brett G. Sylvia אמר בסוף השבוע, לאחר חודשיים מאז שהחלה האופנסיבה על מוסול (ב-17 לאוקטובר), כי הכוחות האמריקנים 'יעמיקו את המעורבות שלהם עם הכוחות העיראקים deepening their integration with the Iraqi forces.
במילים אחרות, כוחות מיוחדים אמריקנים גדולים יותר ישתתפו בקרבות נגד ISIS בקרבות על מוסול. המפקד האמריקני שתחת פיקודו נמצאים 1,700 חיילים מיוחדים אמריקנים, סירב לומר באם כוחות אמריקנים נלחמים מול ISIS בתוך העיר מוסול עצמה.
בשבוע שעבר אמר מפקד אמריקני בכיר אחר, 'כי הכוחות העיראקים במוסול נמצאים עתה בהפסקת פעולות מתוכננת' Iraqi forces in Mosul had entered a planned operational refit.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: כל אלה הם מונחים והגדרות שנועדו להסתיר את העובדה כי הכוח העיראקי העיקרי במלחמה על מוסול 'דוויזית הזהב העיראקית'   Iraqi army's Golden Division, הפסיקה את פעולותיו הצבאיות נגד ISIS, לאחר שמפקדיו הודיעו לבגדאד, כי אין ביכולת החיילים להמשיך במלחמה, והם חייבים לנוח. נראה כי הדוויזיה ספגה אבדות כבדות.
החיילים האמריקנים הוצבו באזורים במוסול, כדי לנסות לשמור על הקווים הנוכחיים מפני התקפות נגד של ISIS.
לפי המידע המצוי בידי המקורות הצבאיים שלנו, הפסיקה  'דוויזית הזהב' הפסיקה להלחם כבר לפני שבועיים. הכוחות הכורדים-הפשמרגה  Peshmerga forces, הפסיקו להלחם מול ISIS לפני כששה שבועות. 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *