כמה כישלונות עוד אירועי הטרור והמרדף אחר מבצעיהם יניבו?

לאחר יום שלם, ביום ב'  15.11, בו כלי התקשורת העולמיים ובישראל הוצפו בידיעות על תפיסת רוב מבצעי הפיגועים בפריס בבלגיה ובערים מרכזיות צרפתיות, מתברר כי אין שום התקדמות בתפיסת החשודים, ואפילו לא ברור באם אלה שנשארו במעצר ביצעו באמת את מעשי הטרור.
בבריסל נכשל מבצע ביטחוני ענק לתפוס את  סלאח עבד אסלאם, מי שהוצג כאחד משלושה אחים שביצעו את הפיגועים. למרות שהאיש היה עצור כבר בידי המשטרה הצרפתית בשבת בבוקר  ב-14.11, כמה שעות לאחר הפיגועים, הם שחררו אותו, מבלי שניתן הסבר לכך, ונתנו לו להמשיך בדרכו לבלגיה.
המבצע לתפיסתו בבריסל כלל שימוש במשוריינים וברימוני הלם, ובירי מנשק אוטומטי, אולם לשווא האיש לא נמצא באזור שהוקף. נוסף לכך שחררה משטרת בלגיה חמישה מתוך שבעה חשודים אותם עצרה ביום א'.
גם 180 הפשיטות שערכה משטרת צרפת ביום ב' לפנות בוקר בשורה של ערים מרכזיות בצרפת, הסתיימו בכלום. בכמה מקומות נמצאו כלי נשק ומטול רקטות, אשר אין להם קשר לפיגועים בפריס. 
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ברור כי רוב הפעולות של כוחות הביטחון הצרפתיים והבלגיים הם גישוש עיוור בתקווה למצוא איזה קצה חוט שבינתיים איננו נמצא בידיהם.                               

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *