לאחר התפוצצות פרשת בן אליעזר-דיונים קדחתניים בצמרת הפוליטית על דחיית הבחירות לנשיאות

דיונים קדחתניים מתנהלים, בשבת 7.6, בין ראשי המפלגות ושרים, בניסיון לדחות את הבחירות לנשיאות המדינה שנועדו להתקיים ביום ג' 10.6.
הדיונים החלו עוד בליל שבת, כאשר נודע דבר החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה עו''ד יהודה ווינשטיין, לאשר למשטרה לזמן את המועמד לנשיאות וח''כ בנימין (פואד) בן אליעזר לחקירה  במשטרה על קבלת כספים בניגוד לחוק.
בן אליעזר נחקר, ביום ו', במשך חמש שעות ביחידת להב 443, ומקורות במשטרה מסרו, כי תוך זמן קצר היא הפכה לחקירה פלילית תחת אזהרה, לאחר שבדבריו של בן אליעזר נתגלו סתירות. במקביל נחקר על ידי המשטרה איש העסקים אברהם נניקשווילי, כחשוד בכך כי העביר לבן אליעזר מיליוני שקלים. מקורות במשטרה מוסרים, כי שתי העדויות סותרו זו את זו. נניקשווילי נחקר לפני כמה ימים בפרשה אחרת-אלון חסן בנמל אשדוד.
כמה גורמים פוליטיים מרכזיים, אמרו בשבת, כי אי אפשר לנהל בחירות לנשיאות  באווירה כזו, וכי מוטב לדחותן. החוגים הוסיפו ואמרו, כי במצב בו כל ימים נופל מועמד נוסף לנשיאות עקב חקירות פליליות, מוטב לדחות את הנשיאות ולנסות ולהעמיד מועמדים נוספים-חדשים.
שתי הנשים המועמדות לנשיאות, מי שהייתה יו''ר הכנסת דליה איציק, ושופטת בית המשפט העליון לשעבר דליה דורנר, פרסמו בשבת הודעות בהן הן הביעו תיקווה, כי חקירתו של בן אליעזר תסתיים במהירות, כדי שיתברר אם הוא יכול להשתתף בבחירות. זו תקוות שווא מאחר ואין כל סיכוי כי חקירה מסובכת כזו, שרק עכשיו החלה, תסתיים תוך כמה ימים ספורים.         

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *