לוחם מג"ב סמ"ר אסיל סואעד בן 22 מחוסנייה נהרג באש של לוחמי מג"ב  שפעלו לנטרול מחבל  בעת פיגוע דקירה. ביום ב' שני פיגועי דקירה בירושלים

לוחם מג"ב סמ"ר אסיל סואעד בן 22, תושב חוסנייה שבגליל, הוא לוחם מג"ב שנהרג, ביום שני 13.2, במהלך בידוק באוטובוס במחסום שועפט שבמזרח ירושלים.
סואעד נדקר ונפצע באורח אנוש על ידי מחבל פלסטיני בן 13 במהלך בידוק ביטחוני שביצע יחד עם מאבטח אזרחי באוטובוס במחסום. לאחר שהמחבל שלף סכין ודקר את סואעד, המאבטח ירה לעבר המחבל במטרה לנטרלו, וככל הנראה פגע גם בסואעד. המחבל נעצר וסואעד פונה תוך כדי פעולות החייאה על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים, שם מת מפצעיו.
במשמר הגבול ובמשטרה הביעו צער עמוק על מותו של סמ"ר סואעד: 'אנו מרכינים את ראשנו לזכרו של הלוחם אסיל שנפל הערב בפיגוע דקירה במעבר שועפט". ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח גם הוא את תנחומיו למשפחה. 'בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו של סמ"ר סואעד, שנפל הערב בפיגוע הדקירה במעבר שועפט. יהי זכרו ברוך', אמר.
נשיא המדינה יצחק הרצוג מסר כי "אנו אבלים על נפילתו של לוחם מג"ב סואעד בפיגוע. אני שולח תנחומים כנים ומשתתף בצער הכבד של משפחתו ואוהביו. אני מחזק את לוחמי צה"ל, מג"ב ומערכות הביטחון, שפועלים בצורה נחושה וחדורת שליחות נגד המפגעים ותומכיהם'.
מדובר בפיגוע  דקירה שני שהתרחש בירושלים ובוצע על ידי נער. בשעות הצהריים דקר נער בן 14 נער אחר, בן 17, ברחוב השלשלת בעיר העתיקה. המחבל הצעיר נמלט אך נלכד על ידי כוחות משטרה שהוזעקו לזירה בתום סריקות.

Print Friendly, PDF & Email