למה רק קלינטון מנצחת? היכן נעלם הדיווח על המשאלים בהם טראמפ צועד בראש?

ביום שני בלילה 7.11, 12 שעות לפני פתיחת הקלפיות בארצות הברית בבחירות לנשיאות, ביום ג' 8.11, כמעט כל אמצעי התקשורת, כולל בישראל, מפרסמים רק משאלי דעת קהל המראים על יתרון של בין 3 ל-5 אחוז למועמדת  הדמוקרטית לנשיאות הילארי קלינטון.
השאלה היא מדוע אף משאל אחד המראה על יתרון למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ  מתפרסם? אולי משום שאין משאלים כאלה?
אולם המציאות היא שונה. יש משאלים כאלה, אבל איש איננו רוצה להסתכן ולהצביע על כך כי קיימת אפשרות שטראמפ ינצח בבחירות לא פחות מקלינטון.
משאל דעת הקהל שעורך העיתון 'לוס אנג'לס טיימס' מראה על 6 אחוז יתרון של טראמפ על פני קלינטון. 48.2 מול 42.6.  משאל דעת הקהל IBD/TIPP presidential tracking poll, קובע כי טראמפ גובר על קלינטון בשני אחוז. 43 אחוז מול 41 אחוז.
כמובן שמילה אחת איננה מתפרסמת  על מערכת הבינה מלאכותית ממוחשבת שניתחה את תוכנם של 20 מיליון חיפושים במנועי חיפוש, פוסטים, תגובות וציוצים ברשתות החברתיות השונות בשבועות האחרונים. המערכת הנקראת , 'MogIA', הפיקה חיזוי לפיו המועמד הרפובליקני טראמפ יביס את מתחרתו הדמוקרטית  קלינטון.   
המערכת, אשר הושקה כבר ב- 2004, פותחה על ידי המדען והיזם ההודי סאנג'יב ראי Sanjiv Rai, הצליחה לחזות את תוצאות הפריימריס הנוכחיים ומניתוח תוצאות הנתונים הנוכחיות עולה כי הפופולאריות של טראמפ, כפי שהיא משתקפת ברשתות החברתיות, עולה ב- 25% על זו שנהנה ממנה הנשיא באראק אובמה בשנת 2008 טרם נבחר.
מי באמת קלע למטרה?  את זה נדע ביום ד' 9.11 לפנות בוקר.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *