למרות הסכם הנשיאים טראמפ ופוטין על סוריה, מעלים שר ההגנה האמריקני מאטיס, ושר החוץ הרוסי לברוב את חילוקי הדעות הקיימים בין שתי המעצמות בנושא

שלושה ימים בלבד לאחר שנמסר על הסכם הנשיאים טראמפ ופוטין על סוריה, בשבת 12.11, חושפים ביום ג' 15.11, גם שר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס, וגם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב את חילוקי הדעות בין שתי המעצמות על סוריה. דבריהם סותרים הודעות קודמות של שני הנשיאים כי יש הסכם כזה.
שר ההגנה האמריקני מאטיס
אמר, כי ארצות הברית תמשיך להילחם ב-ISIS בסוריה ובעיראק, עד אשר וועידת ז'נווה תמצא פתרון למלחמה בסוריה. 'אנחנו צריכים להיות בטוחים בכך שיצרנו את התנאים לפתרון דיפלומטי של המצב', אמר מאטיס. We are going to make sure we set the conditions for a diplomatic solution. במילים אחרות, ההסכם בין הנשיאים טראמפ ופוטין עליו הוכרז בוויטנאם איננו מספק  פתרון דיפלומטי כזה.
זמן קצר אחרי מאטיס דיבר במוסקבה שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב.
לדבריו, 'ארצות הברית מאמינה כי הכיוון הנכון בסוריה הוא שינוי המשטר (כלומר סילוקו של הנשיא בשאר אסד.) למרות שהם (האמריקנים) אינם דורשים כי אסד יתפטר מיד דרישותיהם נוגדות את הסכמי ז'נווה', אמר לברוב. The United States believes that the right direction for Syria is regime change, as you know. Despite not demanding that Syrian President Bashar Assad resign immediately, their claims contradict the Geneva agreements.
קודם לכן, האשים שר ההגנה הרוסי הגנרל סרגיי שוייגו, כי חיל האוויר האמריקני מפריע במתכוון לפעולות של חיל האוויר הרוסי בגזרת המלחמה נגד ISIS  בעיר הסורית אבו קמאל Abu Kamal.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות