לפחות 13 אזרחים מערביים, הרוגים בפיגוע התאבדות בקבול כמחאה על הסרט נגד האיסלם

לפחות 13 אזרחים מערביים, שזהותם הלאומית עדיין איננה ידועה, נהרגו ביום ג' 18.9 בבוקר, בפיגוע התאבדות, בקבול בירת אפגניסטן, הקשור בגל המהומות נגד סרט הווידיאו 'המוסלמים התמימים'. ארגון מוסלמי חאזב-א-איסלם  Hezb-e-Islami, הקשור עם הטאליבן, פרסם הודעה בה נאמר כי מתאבדת בת 18, שנשאה חגורת נפץ היא שביצעה את הפיגוע, כנקמה על חילול קדושי האיסלם-הקוראן והנביא מוחמד בידי המערב.
הפיגוע אירע בדרך מקבול לשדה התעופה של העיר, בגראהם Bagram, שהוא גם הבסיס האווירי האמריקני הגדול ביותר באפגניסטן. מכונית ובה המתאבדת התנגשה במיניבוס שהוביל עובדים של חברת תעופה מערבית הפועלת בשדה התעופה  ופוצץ אותו, כל נוסעי המיניבוס והנהג האפגאני שלו נהרגו. בכך עלה מספר הנרצחים המערביים בגל המהומות המוסלמיות הנוכחי ל-17.  קודם לכן הודיע הטאליבן כי יבצע פעולות נקמה על סרט הווידיאו. ביום ג' 11.9 נרצחו  4 אמריקנים בבנגאזי בלוב, ביניהם שגריר ארה''ב בלוב.
ביום ג' לפנות בוקר, (יום שני 18.9 לפי שעון ארה''ב), הודיע הצבא האמריקני כי הוא מפסיק כמעט את כל הפעולות המבצעיות המשותפות עם צבא אפגניסטן, בגלל התרבות פיגועי הירי בהם חיילים ושוטרים אפגאניים פתחו באש על חיילים, או מדריכים צבאיים אמריקניים, והרגו אותם. רק בימים האחרונים נהרגו לפחות 6 חיילים אמריקנים בפיגועים כאלה.    
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *