לפחות 15 אנשי משמר הגבול העיראקי הרוגים בהתקפת מתאבדים של ISIS על מעבר הגבול בין עיראק לירדן

לפחות 15 אנשי משמר הגבול העיראקי הרוגים, ביום ו' 24.2, בהתקפת מתאבדים של ISIS  על מעבר הגבול טראביל Trebil בין עיראק לירדן. תחילה התפוצצה מכונית תופת בצד העיראקי של המעבר ומיד לאחריה  בוצעה התקפה של חמושים עליו.
מעבר הגבול סגור כבר זמן רב כדי למנוע הסתננות של אנשי ISIS  מאזור אנבאר Anbar במערב עיראק לירדן.
תיקדבקה: באחרונה נערכו גישושים בין צבא ארה"ב בעיראק, צבא עיראק וצבא ירדן, בניסיון להביא לפתיחת המעבר כדי לאפשר העברת סחורות ומזון מירדן לבגדאד באמצעות כביש מס' 1 המחבר את רבת עמון והבירה העיראקית והעובר דרך המעבר הזה.
ירדן זקוקה לחידוש התנועה בכביש מאחר וזו הכניסה לקופת האוצר הירדני כ-2 מיליארד דולר בשנה.
כאשר מלך ירדן עבדאללה היה בוושינגטון בתחילת החודש הוא ביקש מהנשיא טראמפ לעזור בפתיחת הכביש ואבטחתו, או להגדיל את העזרה הכלכלית האמריקנית לירדן ב-2 מיליארד דולר.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “לפחות 15 אנשי משמר הגבול העיראקי הרוגים בהתקפת מתאבדים של ISIS על מעבר הגבול בין עיראק לירדן

  • פבר 25, 2017 @ 11:16 at 11:16
    Permalink

    פשוט מזעזע! אבל זה כלום לעומת סרטונים שרצים ברשתות החברתיות בערבית, רק שבוע שעבר חבר הראה לי סרטון של מנגל אנושי. אולי 10 אנשים , קשורים/ תלויים מכופפים על 'בר' ששוי מעמוד טלפון , ומתחת תעלה עם עצים, הסרט לא מפספס שום רגע בדרמה, הפחד, האימה, התדהמה, הכאב, הפרפורים, הבשר הנמב, וברקע שאגות שמחה, שישי הלל לאללה.
    רק, שמה שהכי מזעזע, זה שאתמול, המנכ"ל של ארגון זכויות האדם של האו"ם התבטא נבחריפות גד הגבלות הכניסה לצוותי הארגון לישראל, הוא מודאג ממה זה יעשה לדמוקרטיה הישראלית. וגם פסק הדין הקל של אלאור מטריד אותו, ובאמת, לכו תדעו לאן זה ידרדר את האיזור, בסף עוד ישרפו כאן אנשים. אה , דכחתי להזכיר, שהמנכל המטורלל הוא עירקי! והוא אשכרה מודאג מזכויות האדם אצלנו.

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *