מאמצים בוושינגטון לאשר תקציב זמני עד 8 בפברואר כדי למנוע המשך התהליך של הפסקת פעולות הממשל האמריקני לאחר שהתקציב לא אושר

הסנט בוושינגטון ישוב ויתכנס, בשבת 20.1, כדי לדון בהצעה חדשה לאשר תקציב זמני לממשל בארצות הברית עד 8 בפברואר. אם הצעה זו תאושר יסתיים תהליך סגירת shutdown זרועות הממשל, כולל הצבא וסוכנויות הביטחון והמודיעין, תוך זמן קצר מאז התחיל ביום ו' בחצות ( לפי שעון ארה"ב) , והעבודה במשרדי הממשלה תתחדש ביום ב' 22.1. 
הסיכויים לכך אינם רבים לאחר שביום ו' בלילה, דחה הסנט ברוב של קול אחד בלבד 50 מול 49, את הצעת התקציב האמריקני שאושרה קודם לכן על ידי בית הנבחרים.
איש בוושינגטון איננו יודע מה תהייה ההחלטה שתתקבל לאחר ששתי המפלגות הדמוקרטית והרפובליקנית מפולגות בתוך עצמן בשאלה באם לאשר את התקציב במתכונתו הנוכחית, או לדחות אותו.
הדמוקרטים דורשים מהנשיא דונלד טראמפ ומהמפלגה הרפובליקנית לקשור את שאלת עתיד המהגרים בארצות הברית המכונים Dreamers באישור התקציב. מהגרים אלה הגיעו בגיל צעיר לארה"ב ונמצאים בה באורח בלתי חוקי. מדובר בכ-700,000 איש.
לחילופין הציעו הדמוקרטים לנשיא טראמפ, שהם יצביעו עבור התקציב באם הוא יוותר על בניית חומת המגן בין ארצות הברית למקסיקו the wall. טראמפ דחה הצעה זו.
אם גם בשבת התקציב לא יאושר, יקבלו, ביום שני, מאות אלפי עובדים בממשל הפדראלי בארצות הברית מכתבי פיטורין, והממשלה לא תוכל לשלם יותר משכורות כולל לאנשי הצבא ומערכות הביטחון והמודיעין האמריקניות.
הסגירה האחרונה של פעולות הממשל בארצות הברית התרחש לפני חמש שנים ב-2013, בתקופת הנשיא אובמה, כאשר הרפובליקנים סרבו לתמוך בתוכנית הבריאות 'אובמה קאר' Obamacare . הסגירה נמשכה אז 16 יום.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *