מומחה המל"טים מוחמד א-זווארי חוסל בגלל שאימן לוחמים של ארגון אל קעידה במאגרב

החמאס  פרסם ביום ו' ושבת 17.12-16 כמה הדעות ופרטים על חיסולו של מהנדס הטייס והמומחה לכלי טייס בלתי מאוישים-כטב"מים- מוחמד א-זווארי Mohammed Al-Zoari, בן ה-49, בדרום תוניסיה על ידי מתנקשים.
החיסול  בוצע ביום ה' 15.12, ליד ביתו בעיר ספקס Sfax. תחילה אמר החמאס 'כי מהחיסול הזה רק ישראל יכולה להרוויח'. לאחר מכן האשים החמאס את 'המוסד' הישראלי בחיסול.  בשבת הודיע החמאס, כי א-זווארי היה במשך 10 שנים אחראי על פיתוח הזרוע האווירית של ארדון הטרור המורכבת ממל"טים נושאים חומרי נפץ.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי הלהיטות של החמאס לספק פרטים רבים ככל האפשר על א-זווארי ועל פעולותיו הצבאיות עבור הזרוע הצבאית של החמאס-גדודי עיז א-דין אל קסאם, מעוררת חשד כי החמאס מנסה לנצל את חיסולו לשם פרסום יכולותיו של הזרוע הצבאית שלו שבאחרונה משותקת. זה שמוחמד א-זווארי  עבד פעם עבור החמאס-היא עובדה נכונה. אולם כבר מספר שנים שאין קשר בין האיש ובין החמאס.
מוחמד א-זווארי היה חרב אווירית להשכיר. הוא עבד בפיתוח מל"טים וכלי טייס אחרים עבור כל מי שהיה מוכן לשלם לו. בין שאר הגורמים  עבורם עבד במזרח התיכון נמצאים, הסורים, האיראנים, חיזבאללה והחמאס.
בשנים האחרונות השתקע בעיר ספקס שם פתח וניהל מועדון טיסה פרטי.
 המקורות המודיעיניים שלנו מדווחים, כי נראה שהסיבה לחיסולו, לא הייתה פעולתו לפני שנים עבור החמאס, אלא חשד כי הוא היה מאמן במועדון הטייס הפרטי שלו  אנשים המשתייכים לארגון אל קעידה בצפון אפריקה– AQIM Al-Qaeda in the Islamic Maghreb להם יש מחנות אימונים בדרום תוניסיה.      

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *