מי שהיה מפקד הכוחות הסרבים בבוסניה ראטקו מלאדיץ' במלחמה שבין הסרבים, הבוסנים והקרואטים נידון למאסר עולם על פשעי מלחמה ע"י בית הדין של האו"ם

בית המשפט לפשעי מלחמה של האו"ם בהאג גזר, ביום רביעי 22.11, מאסר עולם על ראקטו מאלדיץ'  Ratko Mladic, מי שהיה מפקד הכוחות הסרבים בבוסניה במלחמה בשנות ה-90, שהייתה בין הסרבים, הבוסנים והקרואטים.
בית המשפט מצא את מאלדיץ', שבזמן המלחמה היה בדרגת גנרל, אשם בטיהור אתני של מוסלמים וקרואטים, וברציחתם של למעלה מ-45,000 איש באמצעות הטלת מצור, רעב, הפגזות והוצאות להורג, בין השנים 1995-1992.  כמו כן מצא אותו בית המשפט אשם ברציחתם של יותר מ-8,000 גברים מוסלמים, ביניהם ילדים, במובלעת של האו"ם בסרברניקה Srebrenica, שם הם חשבו שהם מוגנים.
משפטו של מאלדיץ' נמשך חמש שנים החלה משנת 2012, והוא הופסק פעמים רבות בגלל התקפי לב ומחלות שונות בהם לקה.
מאלדיץ' אף פעם לא הודה בהאשמות נגדו, וטען בכל מהלך המשפט כי מילא אחר הוראות שנתנו לו הפוליטיקאים, והמטרה שלו הייתה להגן על העם הסרבי.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “מי שהיה מפקד הכוחות הסרבים בבוסניה ראטקו מלאדיץ' במלחמה שבין הסרבים, הבוסנים והקרואטים נידון למאסר עולם על פשעי מלחמה ע"י בית הדין של האו"ם

 • נוב 22, 2017 @ 17:38 at 17:38
  Permalink

  NATO should ALSO be on trial for starting the Yugoslav war & break up

  Reply
 • נוב 23, 2017 @ 1:37 at 1:37
  Permalink

  השופט אינו בנ אדם
  לא נתן לנאשם החולה לצאת להרגע באולם. הושיב אותו בכוח במקמו.
  עד גמר הקראת גזר הדין.
  אז בוא נגיד ככה.
  מי יותר אכזר השופט או הנאשם.
  הרי ככה וככה
  הנאשם ידע מראש שאין לו כל סיכוי לצאת מהכלא.
  אגב המשפט נמשך שש שנים.ולא חמש.

  Reply
 • נוב 23, 2017 @ 12:07 at 12:07
  Permalink

  רדקו מלאדיץ' הוא גיבור מלחמה סרבי. הוא עשה בדיוק מה שכולם עשו במלחמות הבלקן בשנות ה-90. גם המוסלמים וגם הקרואטים טבחו בלי סוף בסרבים. הקרואטים לדוגמה טבחו וגירשו 600 אלף סרבים, שחיו באזור שנקרא כיום קרואטיה, ואף אחד לא הועמד לדין. חשוב להדגיש מדובר בסרבים שגרים שם מימים ימימה, כלומר מאות רבות של שנים. הקרואטים טענו לשטח הזה, כי טיטו שהיה בכלל קרואטי, העביר להם אותו בזמן שהיה מנהיג יגוסלביה. השטח היה מאז ומעולם סרבי. בכל מקרה כל הסרבים, שחיו שם גורשו תוך ביצוע פשעיים נגד האנושות מצד הקרואטים. ברם, אף קרואטי מעולם לא הועמד לדין. ומדוע? כי היתה להם זיכה לאוסטריה ולאיחוד האירופאי, ולכן לא נגעו בהם. מאידך לסרבים לא היה שום פטרון מדיני רציני, מכיון שרוסיה היתה מאוד חלשה אז, וזה היה מייד לאחר התפרקות ברית המועצות.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *