מכה לערב הסעודית: הפרלמנט הפקיסטני החליט שלא להיענות לבקשה הסעודית לשלוח צבא למלחמה בתימן

ערב הסעודית ספגה, ביום ו' 10.4, מכה קשה במלחמתה בתימן, כאשר הפרלמנט הפקיסטני החליט, כי על איסלמאבאד לנקוט עמדה ניטראלית במלחמה בתימן. פירושה של החלטה זו כי פקיסטן דוחה את בקשתה הרשמית של סעודיה לשלוח צבא, מטוסים, וספינות קרב, שישתפו לצד הצבא הסעודי במלחמה בתימן.
בהחלטת הפרלמנט הפקיסטני נאמר, כי פקיסטן נוקטת עמדה ניטראלית במלחמה, כדי שתוכל לשמש  מתווכת בין הצדדים היריבים. אולם המקורות של תיקדבקה מציינים, כי איסלמאבד נכנעה ללחציו של שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף, אשר הגיע בבהילות ביום ד' 9.4 לפקיסטן, לשכנע את ההנהגה הפקיסטנית לדחות את הבקשה הסעודית.
זריף עדיין נמצא באיסלמאבאד, והוא נפגש, ביום ה' 10.4, עם הרמטכ''ל הפקיסטני גנרל  רחיל שריף, General Raheel Sharif. בהודעה שפורסמה לאחר הפגישה נמסר כי השניים דנו בשיתוף פעולה במלחמה נגד הטרור. זו פגישה יוצאת דופן משום ששרי חוץ מדינות זרות אינם נפגשים בדרך כלל עם רמטכ"לים של מדינות בהן הם מבקרים.  
צעד פקיסטני זה, הוא הוכחה נוספת למעמדה המעצמתי האזורי החדש של איראן במפרץ ובמזרח התיכון, אשר למרות התמיכה הכספית המסיבית הסעודית בה, ולמרות חוזה ההגנה ההדדי הקיים בין פקיסטן לסעודיה, מעדיפה  איסלמאבאד להישמע לתכתיביה של טהרן, מאשר לצרכיה הצבאיים של ריאד.     

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *