ממשל אובמה ממשיך להתעלם מהפרות ההסכמים עליהם חתמה איראן

לפי הסכם הביניים הגרעיני עליו חתמו שש המעצמות ואיראן, רק לפני 6 חודשים, בנובמבר 2013,  הסכימו האיראנים כי הם ייצאו נפט רק בכמות של 1  מיליון חביות נפט ליום. אולם לפי נתונים שפורסמו ביום ו' 11.4 בלילה, בדו''ח החודשי של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה IAE, איראן אף פעם לא עמדה במכסה זו וייצאה בממוצע 1.65 מיליון חביות ביום, למעלה מ-60 אחוז מאשר הותר לה.
מה תגובת ממשל אובמה לדו''ח זה על ההפרה האיראנית. הממשל מקווה, כי בחודשים הקרובים ייצוא הנפט האיראני יפחת ואז תגיע איראן לכמות עליה התחייבה.
תיקדבקה: איך בדיוק הממשל מקווה כי ייצור הנפט האיראני ירד, כאשר איראן חתמה בימים האחרונים על הסכם עם רוסיה למכור לה כמות ענק של 550,000 חביות נפט נוספות ליום, לא ברור.
נוסף לכך, איזה אמינות וערך יש להסכמי הגרעין שנחתמו או ייחתמו בז'נווה, באם איראן רומסת אותם בגלוי ברגל גסה?
סגן שר החוץ הרוסי סרגיי רייאבקוב Sergey Ryabkov, דחה ביום ו' בזעם, את הניסיונות של ארה''ב להתערב בעסקת ענק זו, הממוטטת את עיקר הסנקציות על איראן כאשר אמר, כי הרחבת הסחר בין רוסיה לאיראן 'הוא תהליך טבעי שאין בו שום אלמנט  של איום פוליטי, או כלכלי לאף אחד'. An increase in Russian-Iranian trade is a natural process that doesn’t involve any elements of political or economic challenge to anyone.
רייאבקוב כמובן 'שכח' את ישראל. גם ממשל אובמה!
 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *