ממשל הנשיא ביידן סגר את האגף האיראני במחלקת המזרח התיכון של סוכנות הביון המרכזית ה-CIA. טהרן: מדובר רק בשינוי טקטיקה והטלת המשימות על המוסד

מקורות מודיעיניים אמריקנים מדווחים, ביום שלישי 12.10, כי ממשל הנשיא הורה על סגירת האגף האיראני במחלקת המזרח התיכון של סוכנות הביון המרכזית ה-CIA.  לא נמסרו שום פרטים נוספים.
בעוד מקורות מודיעין מערביים מתארים התפתחות זו כעוד צעד פיוס של ממשל ביידן כלפי איראן, תוקפים אותו כלי תקשורת איראניים כשינוי טקטי בלבד, שמטרתו להגביר את הלחץ על טהרן.
סוכנות הידיעות האיראניות 'נור  Nour News המקורבת למועצה לביטחון לאומי האיראנית כותב, ' כי הצעד האמריקני הזה נועד להגביר את הלחץ על איראן כחלק ( מטקטיקה ) של 'מנגנון חשאי וגלוי' בגישה האמריקנית לאזור.  the move is fueled by the
US seeking to
"apply more pressure" on Iran as a part of "covert and overt" changes in its approach to the region.
העיתון ג'אבאן  Javan newspaper , עיתונם של השמרנים האיראניים כותב, כי פירוש הצעד האמריקני, הוא שמעתה וושינגטון תשתמש ביכולות של גופי מודיעין וביטחון אחרים, במיוחד במוסד בפעולותיה נגד איראן'. Washington intends to use the capacities and capabilities of other intelligence and security bodies, particularly the Mossad, against Iran.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות