מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד ג'ומבאלט, קורא להתפייסות בין הדרוזים בסוריה וג'בהת אל נוסרה

מקורות הלבנון ובסוריה מוסרים, ביום ה' 9.7, על שינוי חד בעמדותיו של מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד ג'ומבאלט  כלפי עתידם של הדרוזים בסוריה.
המקורות אמרו, כי עתה ג'ומבאלט תומך ב'הסדר הירדני' לגבי דרום סוריה, בו הדרוזים המפולגים עתה בין שני מחנות, מחנה החורן ומחנה סועיידא-הר הדרוזים ישלימו ויתאחדו וייכנסו למו''מ עם ארגון המורדים ג'בהת אל-נוסרה-אל קעידה סוריה. כל המהלך הזה לפי הצעת בג'ומבאלט צריך להתנהל תחת חסותה של ירדן.
בפגישה עם קבוצת שייכים דרוזים אמר ג'ומבלאט, כי אל נוסרה איננה אויבת של הדרוזים, המסורת והמנהגים שלהם'. ציטוט: An-Nusra is not the enemy of the Druze traditions and customs. A clean slate must be opened with this group and a reconciliation must take place between the Druze of Syria and An-Nusra.
תיקדבקה: בהקשר זה צריך לציין שלוש נקודות:
1. ג'ומבאלט ביקר לאחרונה בירדן, וקיבל שם את תמיכת המלך עבדאללה.
2. היחסים בין הדרוזים לאל-נוסרה, כולל הדרוזים הישראליים, היו עד עתה מתוחים מאוד. רק באמצע חודש שעבר הפגינו דרוזים ישראליים ובגולן נגד אל-נוסרה, ונגד העזרה שישראל מגישה להם. ישראל הכחישה זאת.
3. ג'ומבאלט מתאים את עצמו למאמץ של ארה"ב, ירדן, סעודיה, וישראל, להקים בדרום סוריה חזית מאוחדת נגד נשיא סוריה בשאר אסד וחיזבאללה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *