מקורות מערביים: רבים מבני הערובה בשדה הגז האלג'ירי נהרגו כאשר אל קעידה השתמש בהם כמגן אנושי

מקורות מערביים מסרו ביום ה' 17.1, כי מספר גדול של בני ערובה נהרג, או נפצע, כאשר לוחמי אל קעידה השתמשו בהם כמגן אנושי במטרה למנוע מהצבא האלג'ירי לתקוף אותם. למרות זאת, מסוקים אלג'ירים תקפו אותם ואת בני הערובה. נראה כי אל קעידה ממשיך להחזיק במספר בני ערובה. אין מספרים של הרוגים ופצועים.
קודם לכן המשיכו מקורות מקורות תקשורת פרטיים בצפון ובמערב אפריקה למסור ידיעות סותרות על גורלם של בני הערובה הזרים המוחזקים על ידי אנשי אל קעידה בשדה הגז האלג'ירי. כמה מקורות מוסרים כי עשרות בני ערובה מערביים ואלג'ירים נהרגו, בעת התקפה של צבא אלג'יריה על המתקן.  הדבר היחיד  שיש לו אישור הוא גל של התקפות של צבא אלג'יריה על המתחם היכן שמוחזקים בני הערובה.
מקורות ביטחון בלונדון, אמרו ביום ה' 17.1, כי הם מפקפקים בידיעות שמפיצים מקורות אלג'יריים, כי בין 15 ל-20 בני ערובה זרים הצליחו להימלט משבי לוחמי אל קעידה המחזיקים בשדה הגז האלג'ירי. המקורות אמרו: 'אנו מקווים מאוד כי ידיעות אלה נכונות, אולם יש לנו ספקות גדולים לגביהן'. ביום ה' בצהרים, אישר ראש  ממשלת סקוטלנד אלכס סאלמונד Alex Salmond ,  כי בין בני הערובה הנמצאים בידי אל קעידה ישנם כמה סקוטים.  

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *