מקורות רוסיים: יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן אמר לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי תכנית השלום האמריקנית היא 'המשחק היחיד בעיר'

כלי תקשורת רוסיים מפרסמים ביום א' 24.12, בהבלטה רבה את מה שהם מדווחים כתוכן השיחות שהיו בשבוע שעבר בערב הסעודית בין יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן וראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.
כלי התקשורת הרוסיים מדווחים, כי הנסיך מוחמד אמר לאבו מאזן את הדברים הבאים: 'וושינגטון היא המשחק היחיד הקיים בעיר. שום כוח אחר איננו יכול לסלול לפתרון של שלום בעימות הנמשך בין הישראלים לפלסטינים.'   Washington is the "the only game in town". No other power could pave the way toward a peaceful resolution of the decade-long standoff between Israelis and Palestinians.
לדברי המקורות האלה אבו מאזן ענה, כי רק באם ארצות הברית תסכים להשיג הסכם מדיני ולפיו תוקם מדינה פלסטינית שבירתה תהייה ירושלים המזרחית, הוא יהיה מוכן לחזור לשולחן המו"מ.   

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “מקורות רוסיים: יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן אמר לראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי תכנית השלום האמריקנית היא 'המשחק היחיד בעיר'

 • דצמ 25, 2017 @ 15:51 at 15:51
  Permalink

  נדהם מחוסר התבונה אשר הרשות הפלסטינאית מגלה בהתנהלות מול ארצות הברית.
  הפלסטינאים יודעים כי ארה"ב הינם השחקן היחיד שיש לו השפעה על ישראל וכי ישראל עשויה להסכים להצעה אמריקאית גם אם לא הכל מקובל עליה.
  איבוד כספי סיוע אמריקאי ויתכן גם קטארי וערב הסעודית היא מכה איומה לפלסטינאים.
  ההערכה שלי היא כי ההגיון היחיד האפשרי של הפלסטינאים הוא כי הפלסטינאים החליטו להפסיק כל תהליך של מו"מ להקמת " שתי מדינות לשני העמים " ולתת לנו להתבשל במדמנה הבלתי אפשרית של מדינה דו לאומית. לא ברור לי מה יותר גרוע לנו .

  Reply
  • דצמ 25, 2017 @ 20:36 at 20:36
   Permalink

   ישראל לעולם לא תהיה "מדינה דו לאומית" להיפך, גם הערבים שעדיין חיים בישראל לא יישארו, תהיה מדינה יהודית בין הים לירדן ומדינה שניה עם כל הערבים מיו"ש ומישראל…בירדן!

   Reply
 • דצמ 27, 2017 @ 13:36 at 13:36
  Permalink

  אותה סכנה שהמצב הישראלי בין שמאל לימין בארץ כה לא אחיד וכל כך מופרד עד כדי המטרה מקדישה את כל המדינה זה סכנה יותר מכל הטרוריסטים. אין לנו לשגות שבחוסר יכולתינו כמדינה לבוא לתמימות החלטה אחד לגבי המדיניות עימם נוכל איך שהוא להעזר מכלל העם העז שיש לה הרבה מליונים בעולם ודתם שורשה לארצינו!

  כנראה יהא קודם כל ההבנה העמוקה באנשי הימין האלו שמפחידים וחונקים כל יכולת לחשוב לכיוון קשר עם הפלסטינים כמו שנהוג קשר עם גרמניה או אוסטריה או כל השאר שרצחו בנו ויש בהם גאווה על זה ולא כמו הערבים שהיה בעבר אפילו הסכמה בהם שנחיה ממש כעם אחד (תקופה שרצו גם להתגייס ובכלל מצב העבודה שאין אומה שכל כך הסכימה לשיתוף כלכלי כמו הפלסטינים שהרבה מאד נאמנות יש בהשוואה לאומות באירופה בתקופות מתוחות עם עמינו שהיה רק עלילת דם אחד) .

  יהא בהאלו הימינים הבנה שעם ישראל הבין עוצמת אכזריותם ואז מהר בלי פחד מהארורים הרוכבים על הגל נבוא מהר לכל השלווה בעולם עם הפלסטינים לפחות כמו השלווה עם גרמניה פולין אוקראינה הונגריה צרפת ליטא וגם ברזיל שהיתה גן עדן לנצים או ארגנטינה שמסחרה בלי סוף עם היטלר עם כל אלו כדאי לעזי הנפש בימין הישראלי 'למחול' ולהחדיר שאין כמו צרפת לטיול או כמו הונגריה להשקעה או כמו ברזיל לבילוי ורומנטיקה גרמני וכו' אבל כשזה מגיע ל ע ר ב י ם אז יש לביבי כל הטעם להסביר 'הברבריות'

  לי פשוט שהרוב המלל חלם שמענים בהפחדות מאיראן וכו' הכל רק כמו כסף מזומן שוחד מושחת לפוליטיקה ולא שאמרתי שאין טרור מהאיראנ' וכו' אבל זה כאיין נוכח התמונה הכוללת שהרוב בהם הוא שפוי והרוב במדינות שערכו בנו השואה הרוב שם סובל בלי סוף מהפחד איך הנצים ממש רוכבים על שיטת הימין
  הקיצוני אצלינו שמעלים עין ממה שבא לו ומדגיש רק שחייבים מלחמה 'עכשיו' עם איראן.

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *