מקור: חיה"א ביצע תקיפת דמה על בעל בק, במטרה לבדוק מערכות נ"מ של חיזבאללה


מקורות הצבאיים ומודיעיניים אמריקנים מדווחים, ביום ו' 4.3, כי חיל האוויר הישראלי ביצע בימים האחרונים תקיפות דמה מעל העיר בעל בק Baalbek שבאזור הבקעה במזרח לבנון. 
בעל בק היא מרכז הכוח השלטוני והצבאי של חיזבאללה בבקעת הלבנון. מסביב לעיר ישנם בסיסי צבא, אימונים ומאגרי נשק רבים.
המקורות הצבאיים האמריקניים ציינו, כי הם מעריכים שישראל ניסתה לבחון בתקיפות דמה אלה, את מערך הנ''מ שחיזבאללה הקים לאחרונה מסביב לעיר, ובייחוד את מערכות הנ''מ המתקדמות שהארגון קיבל לאחרונה. ציטוט המקור: “The Israelis want to see what sort of air-defense systems Hezbollah may be in possession of,” said a  source.
המקורות האמריקנים הוסיפו ואמרו, 'כי  צה''ל שינה לאחרונה את הערכותיו המבצעיות בצורה המשקפת את העובדה כי בידי חיזבאללה מצויים עתה מערכות טילי נ''מ מתקדמות המסוגלות ליירט מטוסי קרב ישראליים'. ציטוט המקור: The Israel Defense Forces has also changed its operational assessment to reflect the likelihood that Hezbollah was in possession of advanced surface-to-air missile systems and had the ability to target Israeli fighter jets.
מקורות בחיזבאללה שהתבקשו להגיב על המידע האמריקני אמרו, כי הם אינם מוסרים פרטים על מערכות הנשק שבידיהם ואלה ייחשפו רק כאשר תפרוץ מלחמה. 

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *