משמרות המהפכה וחיזבאללה מקימים שני בסיסים למל"טים מתפוצצים ממערב ומדרום לבירה דמשק. מקימים מבנים תת-קרקעיים לאחסנת טילים ונשק

מקורות צבאיים מערביים העוקבים אחר המתרחש בסוריה מדווחים, ביום ד' 19.1, כי משמרות המהפכה וחיזבאללה מקימים שני בסיסים למל"טים מתפוצצים מצפון ומדרום לבירה דמשק. הבסיס שחיזבאללה מקים נמצא דרומית לדמשק באזור  חירבת אל-ווארד Khirbet al-Ward, הגובל עם הקבר של סעיידה זאינאב Sayyida Zainab, המקודשת לשיעיים.
כוחות של חיזבאללה עקרו מבתיהם משפחות סוריות באזור, כדי לפנות אדמות להקמת הבסיס. צילומי לוויין מראים כי חיזבאללה מקים במקום גם מבנים תת-קרקעיים אשר לפי כל הסימנים נועדו לאחסן מל"טים ולמנוע את פגיעתם על ידי ישראל.
במקביל, כוחות של משמרות המהפכה האיראניים השלימו בימים האחרונים  את השתלטותם על הבסיס האווירי הסורי אל-דימאס al-Dimas air base הנמצא מערבית לדמשק ובבסיס נערכות עבודות להפכו לשדה תעופה למל"טים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הקמת שני הבסיסים האלה על ידי חיזבאללה ומשמרות המהפכה היא לא רק נגד ישראל, היא נועדה גם לחזק את הנוכחות הצבאית של איראן וחיזבאללה באזור הבירה הסורית-דמשק.

Print Friendly, PDF & Email