מתקפה רוסית על בריטניה: לברוב: השירותים המיוחדים שלה ביימו את ההתקפה הכימית בסוריה. שגריר רוסיה בלונדון:  הבריטים משמידים בכוונה את הההוכחות

רוסיה פתחה ביום שישי, 13.4 בצהרים, במתקפה חזיתית מול בריטניה כאשר היא מאשימה את 'השירותים המיוחדים' שלה, כלומר את גופי המודיעין הבריטיים בביום מכוון של ההתקפות הכימיות בדומא ליד דמשק בשבת 7.4, ובסולסברי שבבריטניה ב-4 למרס.  שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ערך מסיבת עיתונאים במוסקבה בה אמר,  כי בידי מוסקבה יש הוכחות 'בלתי ניתנות לערעור' irrefutable evidence, שהשימוש בנשק כימי בדומא היה 'מבויים' was fabricated.
'אלוהים ישמור אותנו אם בסוריה יתרחש הימור צבאי נוסף דוגמת לוב ועיראק', God forbid any other military gambles will be taken in Syria, אמר לברורב.
זמן קצר לאחר מכן, ערך השגריר הרוסי בלונדון אלכסנדר יאקובנקו  Alexander Yakovenko, מסיבת עיתונאים בשגרירות רוסיה בלונדון בה האשים, כי בריטניה משמידה בכוונה את כל ההוכחות מי ביצע באמת את ההתנקשות בחיי הסוכן הרוסי הכפול וביתו סרגיי סקריפל וביתו יוליה.  השגריר הרוסי טען, כי  ארגון העזרה 'הקסדות הלבנות' White Helmets,  הוא למעשה ארגון של שירותי המודיעין הבריטיים וכי אנשיו הם שביימו את ההתקפה בחומרים כימיים בדומא.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *