נזיפה של הרמטכ"ל כוכבי לראש אכ"א האלוף אלמוז, ולשורה של קצינים בכירים נוספים בפרשת מספרי גיוס כוזבים של החרדים

מניפולציות בנתונים, חריגה מכוונת ושיטתית מהחוק, רשלנות מקצועית נמצאים מסקנות הוועדה שמינה הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי לבדיקת נתוני הגיוס הכוזבים עליהם דיווח הצבא למשרד הביטחון ולכנסת בנוגע למספר החרדים שהתגייסו בשנים האחרונות.
הוועדה, בראשות אלוף (במיל') רוני נומה, יו"ר זק"א יהודה משי-זהב, הרבנית מלכה פיוטרקובסקי ותא"ל (מיל') רמי בן אפרים, מצאו פער משמעותי, לעתים של יותר מ-100%, בין הדיווח הרשמי של צה"ל למציאות בשטח – תוצאה של כשלים מערכתיים, פיקודיים ומקצועיים חמורים, כולל בדרגים הגבוהים ביותר.
הבדיקה העלתה כי בניגוד לדיווח על מגמת גידול, לא חל שינוי של ממש במספר החרדים המתגייסים מאז 2013, והוא נע לאורך כל התקופה סביב 2,000 צעירים בשנה. מאז אישור חוק הגיוס ב-2014 ועד היום צה"ל לא הצליח לעמוד ביעדי הגיוס השנתיים אף לא פעם אחת. 'הספירה בוצעה ברשלנות מקצועית חמורה', הוסיפו אנשי הוועדה. "היה מצופה ממערכת מקצועית לערוך ספירה ברמת דיוק גבוהה יותר ולא להגיע לשגיאות ספירה של מאות אנשים. כמו כן, הדו"ח הדגיש כי בכל הנוגע למנגנון הספירה, שהייתה ידנית, התפתחה באגף כוח האדם תרבות ארגונית ומקצועית לקויה עד לרמת התא"ל.
הרמטכ"ל  הודיע, כי הוא מאמץ את מסקנות הוועדה.
מלבד הנזיפה בראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז,  ראש חטיבת כוח האדם הקודם קצין בדרגת תת-אלוף יינזף פיקודית בשל אחריותו הכוללת והיעדר בקרה  על מעשי פקודיו. גם ראש ענף תכנון כוח אדם לשעבר, בדרגת אלוף משנה, יינזף פיקודית והרמטכ"ל עיכב את קידומו בשנה בשל אחריותו הישירה על מדור חרדים.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *