נחנכה מבצעית מערכת 'שרביט קסמים'-נגד טילים בעלי טווח בינוני, מל"טים וטילי שיוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט, וסגן אדמירל ג"ימס סיירינג US Vice Admiral James D. Syring, ראש סוכנות טילי ההגנה האמריקנית director of the Missile Defense Agency השתתפו, ביום א' 2.4, בטקס ההצגה המבצעית הראשונה של מערכת ההגנה מפני טילים 'שרביט קסמים-קלע דוד' David's Sling , בבסיס חיל האוויר בחצור. מערכת שרביט קסמים נועדה ליירוט טילים, רקטות ומל"טים וטילי שיוט. המערכת מסוגלת ליירט טילים שהטווח שלהם הוא בין 40 ל-400 ק"מ. טילים כאלה ישנם בידי חיזבאללה והצבא הסורי.
מערכת הטילים פותחה במשותף על ידי רפאל – מערכות לחימה מתקדמות הישראלית וחברת ריית'און Raytheon האמריקנית
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס, כי 'אנחנו מוסיפים נדבך משמעותי לעוצמת לעם ישראל. מערכת 'קלע דוד' מצטרפת לפיתוחים קודמים כמו כיפת ברזל והחץ, והם יגנו על מדינת ישראל ועל אזרחיה'.
'אני מייחס חשיבות רבה להגנה על העורף. עם כל החשיבות ליכולת ההגנה שלנו, אני חוזר ומבהיר – המבקש להכותנו יוכה, המבקש לאיים על קיומנו ישים את עצמו בסכנת קיום' הדגיש נתניהו.
סגן אדמירל ג"ימס סיירינג, אמר בטקס, כי זהו יום מרשים ביותר עבור מערכות ההגנה של ישראל מפני טילים, וכי מערכות אלה אף פעם לא היו כל כך חזקות.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “נחנכה מבצעית מערכת 'שרביט קסמים'-נגד טילים בעלי טווח בינוני, מל"טים וטילי שיוט

  • אפר 3, 2017 @ 16:02 at 16:02
    Permalink

    זה שיש את היכולת זה מצויין, השאלה היא האם יש גם את הכמות הדרושה כדי ליירט את כל ארסנל הטילים של חיזבאללה. הרי הם יוכלו לירות עלינו עשרות אלפי טילים ולגמור לנו את המיירטים.

    ומה יקרה עם הטילים שיירו עלינו אחר כך, אחרי שייגמרו המיירטים?

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *