נכשלו השיחות בין שרי החוץ של ארה"ב וטורקיה בניסיון למנוע התנגשות בין כוחות אמריקנים וטורקיים בצפון סוריה. הוחלט להקים וועדה

השיחות ביום ו' 16.2 באנקרה, בין שר החוץ האמריקני רקס טילרסון Rex Tillerson, ושר החוץ הטורקי מאוולט קאווזוגלו Mevlut Cavusoglu, בניסיון למנוע התנגשות בין כוחות אמריקנים וטורקיים בצפון סוריה באזור מאנביג' Mabij-נכשלו. כך מוסרים המקורות של תיקדבקה.
העיר מאנביג' מוחזקת על ידי כוחות כורדים של מליצית ה-YPG, ויש בה נוכחות של כוחות צבאיים אמריקניים.
נשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן איים השבוע, כי אם הכוחות האמריקנים ימנעו מהכוחות הטורקיים לכבוש את מאנביג', תנחית טורקיה על ארצות הברית מה שהוא כינה 'סטירה עותומאנית' an "Ottoman slap”.
מאחר ולא הצליחו להגיע להבנה על הנושא החליטו שני שרי החוץ להקים וועדה אמריקנית-טורקית, אשר תנסה למצוא נוסחת פשרה בין שתי העמדות.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “נכשלו השיחות בין שרי החוץ של ארה"ב וטורקיה בניסיון למנוע התנגשות בין כוחות אמריקנים וטורקיים בצפון סוריה. הוחלט להקים וועדה

  • פבר 17, 2018 @ 16:05 at 16:05
    Permalink

    חובה עלינו להעמיד לדין את טורקיה על פשעי מלחמה על שימוש בנשק כימי נגד הכורדים ועל תמיכה בטרור הפלסטיני ישראל צריכה לתמוך בכורדים בצורה יותר מוחשית ובהיקפ יותר גדול כמו לתת אולטימטום לטורקים לסגת מכל השטחים הכורדים כולל השטחים בטורקיה ואם לא יעשה כן ישראל תזרוק על טורקיה פצצות אטום .

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *