נמשכת סערת האזנות האמריקניות בגרמניה

כל הניסיונות האמריקניים, כולל שיחת טלפון של הנשיא אובמה אל קנצלרית גרמניה אנג'לה מארקל  לא הועילו, וביום ה' 24.10 , התחזקה הסערה הפוליטית בגרמניה נגד ארה''ב.  התקשורת הגרמנית מוסיפה לפרסם כל הזמן פרטים נוספים חדשים, כיצד סוכנות המעקב והאזנה האמריקנית ה-NSA צוטטה לטלפונים של מארקל. שר החוץ הגרמני גואידו ווסטרוואלה  Guido Westerwelle, הודיע כי הוא מזמן אליו את שגריר ארה''ב בברלין ג'ון אמרסון John Emerson, וכי הוא יגיש לו אישית את המחאה הגרמנית, וידרוש ממנו הסברים.
קודם לכן פרסמנו את הדברים הבאים:
מנהיגת גרמניה הקנצלרית אנג'לה מארקל טלפנה, ביום ד' 23.10, אל הנשיא אובמה בוושינגטון, ובקשה ממנו הבהרות לגבי ידיעות שפורסמו בעיתונות הגרמנית, לפיהן גופי המודיעין האמריקנים ובייחוד סוכנות הביון ה-NSA, קיימו מעקב והאזינו לשיחות שנוהלו בטלפון הסלולארי שלה. הנשיא אובמה ניסה להרגיע אותה ואמר כי ארה''ב איננה מאזינה לשיחותיה.
כתבים בוושינגטון  שהקשיבו לדברי ההסבר של דובר הבית הלבן ג'י קרני בנושא שמו לב כי הדובר אמר:  'כי ארה''ב איננה עוקבת ולא תעקוב אחר השיחות של הקנצלארית'. ציטוט המקור:the U.S. was “not monitoring and will not monitor the communications of the chancellor." הדובר נמנע מלומר כי ארה''ב לא עקבה אחר השיחות בעבר.    

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *