נסראללה: אם ישראל תפתח במלחמה, 'מיליונים של ישראליים ייעקרו מבתיהם'

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה איים בנאומו, ביום ו' 5.6, כי אם ישראל תתקוף בלבנון 'מיליונים של ישראלים ייעקרו מבתיהם'. the Islamic resistance in Lebanon is threatening to displace millions of Israelis in the coming war, if it was imposed on Lebanon.
נסראללה הגיב על דבריו השבוע של קצין ישראלי בכיר שאמר, כי בהתפתחות בה תתרחש מלחמה בין ישראל לחיזבאללה, יצטרכו 1.5 מיליון לבנונים לעזוב את בתיהם. נסראללה טען, כי עד עכשיו ישראל ניהלה את מלחמותיה מחוץ לגבולותיה, אולם תרגיל העורף של צה''ל 'נקודת מפנה 2015' שנערך השבוע מוכיח כי הישראליים מבינים שהמלחמות הבאות תתנהלנה בעיקר בעורף הישראלי, כפי שהדבר כבר קרה במלחמת לבנון ב-2006, ובמבצע 'צוק איתן בעזה ב–2014.
נסראללה הקדיש חלק גדול מדבריו למלחמה בה מעורב חיזבאללה בסוריה. הוא הציג את החלטת ממשלת לבנון מיום ה' בקשר למצב בעיר הלבנונית ארסאל Arsal, בצפון בקעת הלבנון צמוד לגבול עם סוריה, והנמצאת בשליטת כוחות אל נוסרה-אל קעידה סוריה, ואל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, כהחלטה לפיה האחריות על ניהול הקרב לשחרור העיר מידי 'הכופרים'  the takfiris, עוברת מחיזבאללה לצבא לבנון.
תיקדבקה: מוקדם עדיין לקבוע באם אכן צבא לבנון יקבל על עצמו את חזית ארסאל.
נסראללה חזר כמה פעמים בנאומו על כך, כי מלחמת חיזבאללה בסוריה היא מלחמה על הבית. כמו כן הדגיש כי חיזבאללה איננו זקוק לכוחות צבאיים חיצוניים (איראניים) שיבואו לעזרתו וכי לארגון אין שום תוכניות לדבריו להקים חטיבה חדשה שתישא את השם 'כוחות הגיוס העממיים' popular mobilization forces.

 

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *