נפתחו החגיגיות לכבוד השבעת הנשיא דולנד טראמפ. ההשבעה בשעה 7 בערב לפי שעון ישראל

כ-28,000 אנשי ביטחון אמריקנים התפרסו, ביום ו' 20.1 לפנות בוקר (עדיין יום ה' 19.1 בלילה) בוושינגטון, עם תחילת הטקסים לציון השבעתו של דונלד טראמפ כנשיאה ה-45 של ארצות הברית.
לבירה האמריקנית הגיעו כ-1 מיליון תומכים ומתנגדים.
מזג האוויר הצפוי בעת טקס ההשבעה והמצעד שייערך לאחריו, קריר ומעונן גשם קל שילך ויתחזק. הטמפרטורות תהיינה בסביבות 6 מעלות. עקב התחזית לגשם יורשו הבאים לטקסים השונים להצטייד במטריות בעלות היקף מסוים. מטעמי ביטחון לא יורשו להיכנס אנשים שיחזיקו במטריות עם חוד בולט
קודם לכן יושבע בבנין בית המשפט העליון סגן הנשיא מייק פאנס Mike Pence. לאחר מכן ישביע ראש בית המשפט העליון האמריקני השופט ג'ון רוברטס  John Roberts את הנשיא טראמפ, בטכס שייערך למרגלות גבעת הקפיטול.
לטקס ההשבעה יגיעו הנשיאים לשעבר ביל קלינטון, שיגיע עם רעייתו הילארי קלינטון, שהייתה המועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, ויריבתו המרה ושל טראמפ. כמו כן יגיעו הנשיאים לשעבר, ג'ימי קרטר, ג'ורג בוש ורעיותיהם.
בעוד שהנשיא החדש הודיע כבר כי יקדיש את סוף השבוע למנוחה, וכי הוא וממשלו יתחילו לפעול ביום שני 23.1, מתכננים מאות אלפי מפגינים המתנגדים לטראמפ לצעוד, בשבת 21.1, לעבר הבית הלבן.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *