נשיאי סין ורוסיה נועדו במוסקבה. קוראים לפיונגיאנג להפסיק את הניסויים הגרעיניים ובטילים, ולארה"ב ודרום-קוריאה להפסיק את התמרונים הצבאיים

במאמץ משותף למנוע התדרדרות של התנגשות צבאית בין ארצות הברית וצפון קוריאה נפגשו, ביום ג' 4.7 נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא סין צ'י ג'ינפינג Xi Jinping במוסקבה.
שני הנשיאים אשרו תוכנית פעולה שהגישו להם שרי החוץ הרוסי והסיני כיצד לפתור את המשבר הצבאי בחצי האי קוריאה, עם התגברות שיגור הטילים הצפון קוריאניים.
לפי התוכנית הרוסית-סינית, תפסיק צפון קוריאה את כל הניסויים שהיא עורכת בטילים ובחלקים של נשק גרעיני, ובתמורה תפסקנה ארצות הברית ודרום קוריאה את התרגילים הצבאיים שהן עורכות.
שני הנשיאים מתחו ביקורת  'על הנוכחות הצבאית בצפון-מזרח אסיה'-כאשר הם מתכוונים לנוכחות הצבאית האמריקנית מבלי להזכיר אותה.
גם פוטין וגם צ'י הביעו התנגדות להצבת מערכות ההגנה האמריקנית מדגם THAAD באזור, והגדירו אותן 'כמזיקות לאינטרסים האסטרטגיים והביטחוניים של מדינות האזור, כולל רוסיה וסין'.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “נשיאי סין ורוסיה נועדו במוסקבה. קוראים לפיונגיאנג להפסיק את הניסויים הגרעיניים ובטילים, ולארה"ב ודרום-קוריאה להפסיק את התמרונים הצבאיים

  • יול 4, 2017 @ 20:17 at 20:17
    Permalink

    תודה לנשיאי סין ורוסיה
    על ההודאה שאכן יש להם יכולת לעצור את צפון קוריאה, ולא עשו זאת

    Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *