נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע לביקור פתע אצל הכוחות האמריקנים בעיראק. נחת בבסיס אמריקני במערב עיראק מול הגבול הסורי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מלווה ברעייתו מלניה נחת, ביום ד' 26.12 בלילה, בבסיס התעופה האמריקני במערב עיראק אל-אסד Al Asad Air Base.
עצם יציאתו של הנשיא טראמפ מוושינגטון נשמרה בסוד מוחלט, והידיעה הכתה בתדהמה את החוגים הפוליטיים והתקשורתיים בבירה האמריקנית שלא ידעו על כך דבר.  לנשיא נילווה יועצו לביטחון לאומי ג'ון בולטון.
המקורות של תיקדבקה: באופן רשמי הביקור  הוגדר כביקור של הנשיא בחג המולד אצל הכוחות האמריקנים המוצבים בעיראק. בעיראק נמצאים כיום כ-5,000 קצינים וחיילים אמריקנים.
אולם שלוש נקודות הופכות אותו לביקור לא שגרתי.
1. הביקור בעיראק מתקיים זמן קצר לאחר שבשבוע שעבר טראמפ הודיע על נסיגת הכוחות האמריקנים מסוריה. טראמפ מאותת שארה"ב איננה עוזבת את המזרח התיכון.
2. ערב בואו של טראמפ לאזור נמסר, כי צבא ארצות הברית החל להקים שני בסיסים חדשים באזור אנבאר Anbar במערב עיראק בקרבת הגבול בין עיראק וסוריה. במילים אחרות, הנסיגה האמריקנית ממזרח וצפון סוריה לא תפתח את גבול עיראק סוריה לתנועה חופשית של האיראנים.
3. טראמפ מגיע לעיראק, למרות קריאתן  של המליציות העיראקיות השיעיות הפרו-איראניות להוציא את הכוחות האמריקנים מעיראק.  כבר עם נחיתתו אמר טראמפ, כי אין לו כל תכניות להוציא את הכוחות האמריקנים מעיראק, No plans at all to remove US troops from Iraq .

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *