נשיא טורקיה ארדואן, בפרלמנט הטורקי: אין מידע על גופתו של ג'מאל חאשוגי.  לא הציג שום צילום, הקלטה, או סרט ווידיאו ממה שהתרחש בקונסוליה

נשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן נשא, ביום ג' 23.10, נאום בפרלמנט הטורקי בו הציג את המידע שיש בידי ממשלתו ושירותי המודיעין הטורקיים על רצח העיתונאי הסעודי ג'מאל קאשוגי.
לדבריו  ישנם סימנים, כי פקידים  סעודים תכננו מראש את הרצח וכי צוות של סעודים הגיע לטורקיה לשם כך. ארדואן ציין כי 18 האנשים שנעצרו בסעודיה כחשודים בביצוע הרצח, הם אותם אנשים שלמודיעין הטורקי יש הוכחות שהיו מעורבים במעשה.  נשיא טורקיה הוסיף, כי חאשוגי היה צריך להירצח יום אחד לפני שהרצח בוצע, וכי עדויות מצביעות על כך  שהוא נרצח באכזריות.
לדברי ארדואן צוות של שלושה סעודים היה ממונה על העלמת שרידי גופתו של חאשוגי, ובכך רמז כי סעודיה יודעת היכן נמצאת גופתו של חאשוגי.
במשך כל נאומו נשיא טורקיה לא סיפק אפילו הקלטה, צילום, או סרט ווידיאו אחד, שיעיד על מה שעבר על ג'מאל חאשוגי לאחר שנכנס לקונסוליה הסעודית. בכך העמיד נשיא טורקיה את כל הפרסומים שהיו בשבועות האחרונים בתקשורת העולמית בנושא-בספק.
ארודאן ציין, כי הוא מאמין בכנות דבריו של סאלמן מלך סעודיה, כי לא ידע מראש  על המזימה לרצוח את חאשוגי, אבל לדעתו יש להקים וועדה בינלאומית בלתי תלויה שתחקור את הפרשה.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *